Beton v zahradě může být funkční i krásný zároveň

0
258
Reklama

Exteriérové ​​terasy patří k nejoblíbenějším částem domu, kde se dají příjemně trávit chvíle s rodinou či přáteli hlavně v letním období. Vhodný výběr dlažby na terasu ovlivní celkovou symbiózu s architekturou domu i se zahradní výsadbou. Velké zpevněné plochy efektivně vydláždí betonová velkoformátová dlažba. 

Dlažba na terasu a do zahrady

Výběr navhodnejšieho materiálu pro exteriérové terasy by neměl být podceňován, neboť dlažba bude vystavována povětrnostním podmínkám dennodenně. Nejdůležitější je, aby terasové desky či dlažba do zahrady byly mechanický odolné, protiskluzové, barevně stálé a příjemné na chození. Všechny tyto důležité kritéria splňují  terasové desky  a  terasová dlažba z betonu . 

Beton jako alternativa kamennných dlažeb

Beton jako tvárný materiál v neutrální, racionální barvě je předním stavebním materiálem díky svým výrazně prospěšným vlastnostem. Na výběr jsou v mnoha tvarech, dají se opracovat hrany nebo vybrat různé barevné odstíny. 

Velikost závisí na stupni zátěže podle kterého se vybírá i tloušťka desek. Technologie úpravy povrchů jsou různé a nabízejí tak stále širší spektrum nabídky, tak barevného i povrchového rozlišení. Povrch bývá např. vymývaný, strukturovaný, brokování nebo klasicky hladký.

Terasová dlažba a využitelnost terasových desek

Betonové desky a terasová dlažba  jsou vhodné zejména na terasy rodinných domů, chodníky, obytné a školní dvory, zahradní cestičky. Vyznačují se mechanickou pevností, efektním vzhledem a jsou velmi příjemné na chození i odolné vůči uklouznutí. Terasové desky jsou pochozí a snadno zatížitelné. Pro zatížení osobní autodopravou je nutné uložení do maltového lože.

Venkovní terasy s velkou variabilitou povrchů

Terasová dlažba Premacy  nabízí terasové desky s povrchem upraveným různými technologiemi – brokováním, broušením a přidáním ušlechtilého kameniva v mnoha barevných odstínech. Naše nabídka zahrnuje ty nejvariabilnější možnosti betonových desek s různými povrchovými úpravami jako např. hladká nášlapná vrstva, zdrsněná struktura, terasové desky s vymývaným povrchem, s ostrými hranami či se zdrsněným ostříkáním. Protiskluzové desky,  se navíc hodí i jako  dlažba při bazén.

Terasové desky Aqua flair

Desky na terasu a do zahrady s jemným, vodou vymývaným povrchem. Zrnitá struktura povrchové vrstvy z přírodního černého kamene zůstává plně zachována. 

Reklama