BIO krby i do paneláku

0
143
Reklama

Toužíte po vlastním krbu ale bydlíte v bytě? Dnešní novinky na trhu umožňují zabudování krbů i do bytu. Krb dokáže oživit a zkrášlit každou místnost. Obzvláště během dlouhých zimních večerů ocení každý člověk plápolající plameny. Vlastní krb však již není výsadou pouze těch, který bydlí v rodinném domě. Krb můžete mít iv panelovém bytě.

Samozřejmě, že ne klasický krb na tuhé palivo. Do bytu si ale můžete obstarat bio krb, který nepotřebuje komín.

Fungování bio krbu je velmi jednoduché. V bio krbu se nespaluje dřevo, ale bio alkohol, jako například bio líh. Hoření bio alkoholu připomíná hoření dřeva, takže o plamen nepřijdete. Praskání dřeva si však budete muset domyslet a ani s výhřevností na tom nejsou bio krby tak dobře jako klasické.

Bio krby ale bezpochyby dávají nový rozměr vašemu domovu. Jsou nápadité a mohou se stát zajímavou dominantou vašeho obývacího pokoje nebo ložnice. Bio krby si můžete objednat v různých tvarech, velikostech i barvách, protože trh v této oblasti je velmi široký a přizpůsobuje se potřebám klientů.

Instalace bio krbu a jeho příznivá cena

Výhodou bio krbu je, že instalace tohoto krbu je velmi jednoduchá. Tato novinka na trhu je velmi žádaná, protože i lidé v panelových domů chtějí zažít krásnou atmosféru z plápolajícího ohně a vychutnávat si romantické chvíle.

Instalace je jednoduchá hlavně kvůli tomu, že tyto krby nepotřebují komín. Není tedy třeba nic bourat ani zdít. Bio krby si zákazník přinese domů z obchodu a hned se v něm může topit. Bio krby jsou velmi flexibilní, protože se mohou přenášet mezi jednotlivými místnostmi, takže si můžete zatopit v ložnici a další den si můžete rozložit ohýnek v obývacím pokoji. Mobilita bio krbu je možná hlavně díky samostatné hořákové komoře.

Bio krby si může obstarat každý. Prodávají se v různých designech a velikostech. Ty nejlevnější se dají pořídíte za pár stovek eur. Ani bio líh není drahý – jedna hodina hoření bio lihu vyjde asi na 0,50 eur.

Důležité je při topení v bio krbu nezapomínat čas od času byt vyvětrat, protože při spalování alkoholu uniká oxid uhličitý a vodní pára. Následně se vám může zdát, že je místnost vydýchaný. Ale je důležité upozornit na to, že spalování bio lihu není škodlivé.

Reklama