Bydlení ve starém vězení

0
3
Reklama

V britském městě Beverley se nachází skutečně originální sídlo, ze kterého na kilometry cítit nádech historie. Manželé a majitelé domu Bill a Susan Laneovci se ho rozhodli prodat.

Jen necelý jeden milion liber je oceněno sídlo postavené v roce 1810, které od svého vzniku původně sloužilo jako vězení pro více než stovku vojenských vězňů a později jako tzv. polepšovna v části Východní Yorkshire. Nový majitel ho však koupí ve zcela novém hávu. Současný majitelé z něj totiž vybudovala vskutku útulný domov.

Hlavní obytnou část tvoří centrální jednotka nemovitosti, která je spojnicí čtyř dalších uzavřených bloků. Na třech patrech se nachází pět ložnic, tři koupelny, samostatná pracovna, hrací místnost a sklep. To spolu tvoří téměř 400 m 2 využitelného interiéru.

Celkové zařízení domu ani zdaleka nepřipomíná tvrdé podmínky pobytu vězňů z dob napoleonských válek, ale právě naopak z něj cítit teplo domova. Velké a prostorné pokoje jsou laděny do pastelových barev. Stěny zdobí obklady a tapety, velká okna vpouštějí do místností přirozené světlo, všude najdete koberečky a závěsy. Že mají současný majitelé domu cit pro dekor vidíme například v hlavní koupelně, jejímž srdcem je krásné žlutá vana nebo ve starém kosmetickém stolku a komod, které ideálně korespondují s atmosférou tohoto nyní už „normálního“ rodinného domku.

profimedia-0287959350

Reklama