Dům celebrit i prezidentů

0
10
Reklama

Prototyp luxusu. I tak můžeme nazvat překrásný hotel sídlící na proslulé Park Avenue ve městě New York. Bývala zde nejedna celebrita a nevyhnuly se mu ani filmové štáby.

Závratná výška budovy sahá téměř ke číslo 200 metrů a na její čtyřiceti sedmi patrech se nachází 1413 pokojů, přičemž ty nejluxusnější z nich se nacházejí v nejvyšších částech, které se nazývají Waldorf Towers. Hostům je 24 hodin plně k dispozici několik restaurací, obchůdků a butiků a také tanečních sálů. Dokonce má hotel vyhrazena speciální vlastní nástupiště stanice Grand Central Terminal. Dali bychom si říci.

V roce 2014 koupili budovu, proslulou po celém světě, noví majitelé pocházející z Číny za dechberoucí částku téměř 2 biliony dolarů (!) A v současnosti plánují více než tři čtvrtiny budovy zrekonstruovat na luxusní soukromé byty.

Pokud se díváte na obrázek tohoto krásného kolosu a přemýšlíte, že jste ho už určitě někde zahlédli, poradíme vám. Hotel Waldorf Astoria se blýskl mimo jiné ve filmech Cesta do Ameriky, Vůně ženy, Kráska z Manhattanu nebo Pan a paní Smithovi. A ani historie ho neobešla. Po velké tragédii potopení hvězdného Titaniku zde zasedala v roce 1912 komise vyšetřující jeho potopení. Díky svému luxusu hotel bývá často místem, které si na svůj pobyt vybírají nejen celebrity světových měn, ale není zde neobvyklé potkat ani nějakou tu hlavu státu. Nedivíme se.

o_2

Reklama