Čekáte miminko, inspirujte se dětským pokojem

0
6
Reklama

Přiletí k vám zanedlouho čáp? Pokud ano, připravte mu krásnou a komfortní přistávací dráhu.Takovou, která bude pohodlná pro miminko a praktická pro rodiče.

Přestože první dny a týdny bude váš drobeček pravděpodobně sdílet postel a ložnici s vámi, je dobré mít pro něj připravenou i vlastní pokoj. Místo, kde bude soustředěno vše potřebné od přebalovacího pultíku, nábytku na oblečení, hygienické potřeby a také hračky.
Bezpečnost, bezpečnost a ještě jednou bezpečnost, přesně to je to první, co by měli mít rodiče na paměti. Právě na ni by měli klást důraz i při zařizování dětského pokoje. Jistě, novorozeně zatím sotva pohne hlavou, ale jeho pokroky budou ze dne na den větší, ani se nenadějete a po bytě vám bude čtyřnožka batole. Jelikož po příchodu děťátka na svět odrazu na všechno ostatní zůstane málo času, je dobré se na minimálně první rok připravit ještě v době, dokud je mrňous schovaný v bříšku.

Problém to není žádný, neboť na trhu jsou dnes běžně dostupné i nábytkové sestavy, které rostou s dítětem a dokážete je přizpůsobit aktuálním potřebám. Volte proto neutrální jemné odstíny nábytku, stejně i barvu stěn. Tu ale můžete doplnit obrázky a nálepkami v sytých veselých barvách, které podpoří rozvoj vašeho děťátka.

Velmi praktický je přebalovací pult. Pokud se pro něj rozhodnete, zvolte takový model, který má odnímatelnou vrchní přebalovací část, čili později ho v pokoji budete moci využívat jako samostatnou skříňku. Na dlouhodobé spaní jednoznačně kupte postýlku. Přenosné kočárky a cestovní postýlky jsou jako pomocník sice fajn, ale z dlouhodobého hlediska jsou nevyhovující.

Zatímco je děťátko malé, na uskladnění jeho věcí a oblečení klidně postačí větší komoda. Místo kupování velkých skříní mu tedy zatím dopřejte volné místo na hraní. Nuž a co se podlahy týče, její výběr rozhodně nepodceňujte. Kvalitní a teplá, to by měly být vaše hlavní kritéria při jejím výběru. Pokud se rozhodnete pro koberec, tak potom takový, který můžete každý den vyklepat a alespoň jednou týdně vyprat.

Rady nad zlato:

Nábytek musí být zdravotně nezávadný, natřený lakem, který není škodlivý.
Mezera mezi jednotlivými příčkami na postýlce nesmí být více než 7,5 cm a méně než 4,5 cm.
Do postýlky kupte tvrdý matrace, je to důležité pro správné tvarování páteře.
Z dosahu dítěte odstraňte všechny nebezpečné předměty a kabely.
Nejen v pokojíčku, ale v celém bytě zajistěte elektrické zásuvky speciální ochranou.
Na ostré rohy nábytku nasaďte chrániče.
Vyvarujte se dlouhým záclonám a závěsům, které by dítě mohlo na sebe jednou dva strhnout.

 

 

Reklama