Kuchyňské podlahy

0
44
Reklama

Kuchyň je místem, kde se vždy něco děje. Trávíme tu těžké rána, kdy ještě se zavřenýma očima vaříme kávu, přes víkend pečeme pamlsky na rodinné oslavy a trávíme romantické večeře při svíčkách. Každý detail je tedy důležitý. I podlaha.

Výběr té správné podlahy je samozřejmě rozhodnutím, které je vhodné vyřknout spíše než to, zda budou ručky na skříňkách měděné nebo stříbrné. Je to zásah, který je řešitelný pouze při velkém předělávání nebo nové stavbě. Je zde více faktorů, na které musíte přihlížet před tím než se pro tu správnou podlahu do vaší kuchyně rozhodnete.

Materiál a vlastnosti

Je několik základních materiálů, ze kterých můžete vybírat. Podstatné je, abychom si uvědomili, že základní vlastnosti, které musí splňovat jsou zejména odolnost vůči oděru – aby přežila všechny pády hrnků, hrnců a jiného nádobí, antistatická – protože tebe přihlížet na kontakt se spotřebiči a prach, nehořlavá, voděodolná – vůči všemu rozlitému a samotné páry z vaření, no av neposlední řadě hygienická – snadno udržovatelná.

Ať už se rozhodnete pro materiál, jakým je klasická dlažba, korek, plovoucí podlaha, laminát nebo kamenná podlaha, musí splňovat všechna výše uvedená kritéria. Určitě se v kuchyni nedoporučuje použít koberec. Minimálně ne na celou podlahu. Ten totiž kromě toho, že se od všech výparů a drobků rychlostí světla zašpiní, vlhkost by mu také nemusela prospívat. Pokud vás podlaha u kuchyňské lince chladí, využijte tzv. běhouny. Kromě toho, že jsou mimořádně in tak ochráníte nejrizikovější místo pod kuchyňskou linkou a nebude vám ani zima na chodidla.

Kombinujte

Nebojte se dlažby ani kombinovat. V případě, že jste fanouškem klasické podlahové krytiny v podobě plovoucí podlahy, ale bojíte se o její životnost právě při výběru pro tuto místnost, kombinujte. Zmíněné nejrizikovější místo přímo pod kuchyňskou linkou a vašim pracovním prostorem můžete vyselektovat pomocí podlahových lišt a vyložit dlažbou, která je například vůči poškrábání o něco odolnější. Jak je naším zvykem připomínat, buďte kreativní! Spojovat výběr designu s praktičností a účelností prvků je sice někdy náročnou, ale ne nezvládnutelnou úkolem.

Reklama