Červená v interiéru

0
14
Reklama

Jisté je, že v interiéru ji nepřehlédnete, ba co víc, váš pohled, pravděpodobně, upoutá, jakmile vstoupíte do místnosti. Řeč je o červené. Barvě, při níž se naše názory různí. Jedni ji zbožňují, jiní se jí u sebe doma raději obloukem vyhnou. Přitom to vůbec nemusí …

Je nesmazatelným faktem, že červená je výrazná, živelná, energická, jednoduše barva, kterou vyjadřujeme oheň i vášeň. Je barvou ostrých chilli paprik, barvou srdce i barvou přísných zákazů. Pokud ji použijete s mírou, vašemu interiéru může právě tato barva dodat jedinečný šmrnc.
Stejně jako se o červené barvě říká, že podporuje chuť k jídlu, tak je o ní dobře známo i to, že podněcuje vášeň a v případě prudké a vznětlivé povahy bychom se jí měli vyhnout, podporuje totiž agresivitu. Červená je krásná a jedinečná. Tak, jak dokáže hodnotu interiéru prudce pozvednout, tak ho rázem dokáže přeměnit na vrchol nevkusu. Základní pravidlo: s červenou barvou v interiéru opatrně!
Vymalovat si celou místnost na červeno by nebylo zrovna šťastným rozhodnutím. Bylo by jí hodně, mohli byste mít problém relaxovat, navíc tato barva prostor opticky zmenšuje, takže byste se mohli cítit stísněně.

Naopak, zásahem do černého je doladit svůj interiér přiměřeným množstvím červených doplňků. Ti odvážnější mohou vyzkoušet červenou sedačku, křeslo, extravagantní jídelní stůl nebo dveře, méně odvážní se jistě uspokojí s červenými závěsy, červeným běhounem, sadou ručníků nebo ozdobných polštářků.
Pokud se stalo, že jste to s červenou přehnali, zjemněte svůj interiér bílou, krémovou, žlutou nebo šedou barvou, pokud je červená stěna vaším snem, ale ostatní členu rodiny to vidí jinak, udělejte kompromis. Jedna stěna v červeném odstínu, zvolte například odstín červené cihly, který je laděn dohněda, svěží jahodové, malinové, rybízové, případně syté vínové barvy by mohla být přijatelnou volbou pro vás všechny.

Reklama