Kuchyňské lavice nemusí být nutným zlem

0
280
Reklama

Málo prostoru vyžaduje opravdu efektivně nakládání s centimetry. Pokud si v případě kuchyně nemůžete dovolit stůl pro 12 komfortně sedících osob, zkuste sáhnout po lavici. Určitě se vám tento nápad vyplatí.

Pohodlné a praktické

Velkou výhodou umístění takovýchto sedacích lavic právě do kuchyně je, že vám ušetří drahocenný prostor a designově udělají velkou službu. Ať už v kuchyni nebo jídelně potřebujete dostatek volného místa na pohyb, vaření, obskakování hosty. Umístění lavice do rohu pokoje nebo výklenku je opravdu rozumným nápadem. Stejně tak i umístění pod bar, do středu místnosti, či přímo pod okna pro více přirozeného světla. Mimo jiné, toto sezení je velmi pohodlné a v případě té správně zvolené výšky přijatelné i pro vaše ratolesti.

Úložný prostor a také trochu hravosti

Další neodmyslitelnou výhodou při takovém boxové stylu sezení je vznik nového úložného prostoru přímo pod sedací částí, tam můžete uložit například podušky a polštáře, které nyní nepotřebujete nebo si tam jednoduše skryjete velké hrnce, které se vám do obyčejných kuchyňských skříněk prostě nevejdou. Přesto nemusíte zvolit typ lavice s úložným prostorem. Volný prostor pod sezením pak můžete využít například na pelíšky pro domácí mazlíčky a podobně.

Zaměřené na design

Ani takový kus nábytku jakým je lavice nemusí být vysloveně nudným a tzv. nutným zlem. Právě naopak. Dnešní obchodní domy s nábytkem nabízejí opravdu rozsáhlé možnosti výběru materiálů, barev, struktur, které můžete do posledního puntíku doladit ke svému vysněnému interiéru nebo dokonce design měkkých částí sezónní vyměňovat. Navíc je stále na trhu možnost výroby na míru, kdy si i poslední detaily volíte vy jako zákazníci samy.

Reklama