Chladné, ale užitečné chladničky a mrazničky

0
0
Reklama

Takové jsou chladničky a mrazničky, dnes už nepostradatelné pomocnice v domácnosti. Výrobci se z roku na rok usilují vyvinout nové funkce – nejen takové, díky nimž si potraviny déle zachovají svou svěžest a zůstanou čerstvé, ale i takové, které značně usnadňují údržbu a manipulaci s chladničkou. Proto si při výběru nového spotřebiče zachovejte chladnou hlavu a rozhodněte se správně.

V moderních chladničkách se díky elektronicky řízeným kompresorem a revolučnímu dynamickému chlazení se samočinným odmrazováním vymražený vzduch rozvádí kanálky v plášti do několika oddílů chladničky i mrazničky (nejnovější i do složek ve dveřích). Řízením průtoku lze v jednotlivých zónách nastavit potravinám nejvýhodnější teplotu udržovanou s přesností jednoho stupně Celsia. Vývojáři již dnes dokonce připravují chladničky na roli rodinného informačního a zábavního centra instalací výklopného zobrazovače s televizí, internetem a systémem virtuální komunikace.

Funkce, které pomáhají zachovat potraviny déle čerstvé

FreshProtectbox (MiracleZone) – zásuvka, jejíž teplotu lze upravit na 0 až 4 ° C.

PerfectFresh (FreshZone) – funkce, která se stará o to, že v samostatných přihrádkách při sotva 0 ˚C zůstane vše až třikrát déle čerstvé – nejen to zdravé a zelené, ale i sýr či salám.

TwinCooling – systém chlazení, díky kterému můžete nezávisle regulovat teplotu v chladicí a mrazicí části. Vzhledem k dva výparníky a inteligentní senzor VitaControl nedochází k teplotním výkyvům a případnému odvádění vlhkosti či přenášení pachů z jednotlivých chladících částí.

DynaCool – umožňuje uskladnění podle individuálních zvyklostí, protože teplota i vlhkost se v celém prostoru udržují rovnoměrně.

MultiFlow, MultiAirflow – systém distribuce vzduchu zajišťuje rovnoměrné proudění chladného vzduchu v celém prostoru chladničky, díky čemuž se na všech policích udržuje konstantní teplota; minimálně teplotní výkyvy tak pomáhají zachovat potraviny déle čerstvé.

Super chlazení a SuperFrost – pomocí těchto funkcí rychle a šetrně zchladíte či zmrazíte i objemné potraviny.

AirFresh – filtr eliminuje nepříjemné a silné pachy například sýrů či ryb po celou dobu životnosti spotřebiče. K hygieně jídla každodenně přispívá antibakteriální povrch interiéru.

Active AirClean – aktivní uhlíkový filtr zjemňuje a redukuje výrazné aroma v chladicím prostoru a zajišťuje, že potraviny budou déle čerstvé.

AntiBacteria – integrovaná technologie aplikovaná na vnitřní stěny a dveře chladničky, založená na přírodních antibakteriálních vlastnostech stříbra. Výjimečný povrch chladničky zabraňuje usazování bakterií, takže potraviny vydrží déle čerstvé.

BioShield – makrobiotické ošetření pantů na zvýšení hygieničnosti.

SoftClose – tlumení nárazu dveří; dveře se jemně a tiše zavírají automaticky již od úhlu 30˚.

EasyOpen – páková rukojeť značně usnadňuje otevření dveří, a to i několikrát za sebou.

LCD TouchPremium -vysokofunkčná a inovativní elektronika ukrytá za sklem. Dotykem prstu na ovládacím panelu komfortně a přesně regulujete teplotu v chladicí a mrazicí části.
Fresh Frost Free – automatické pravidelné odmrazování chladničky i mrazničky v intervalech.

Reklama