Surové a nezpracované dřevo v interéru

0
28
Reklama

Syrové a nerafinované dřevo může vytvořit krásný přírodní prvek ve vašem interiéru. Rozumí si s jinými rustikálními prvky is minimalistickým prostorem. Naplavené kusy a jiné dřevěné doplňky můžete povýšit na kousky umění. Stačí, pokud zapojíte kreativitu a správně je umístěte. Dodají místnostem jakousi dramatičnost. Nezapomeňte, že dřevo je univerzální a vyplatí se využívat všechny jeho formy. Slušet nábytku, dřezem, barovým výklenkem … Zobrazit pár tipů, které vás přesvědčí a inspirují!

Shánět obraz, který by se hodil k rustikálnímu nábytku a interiéru v přírodních barvách, je zbytečné. Kusy dřeva narušeného nefalšovanými přírodními vlivy jsou ideálním materiálem na vlastní nástěnnou mozaiku. Surové dřevo si přitom vystačí samo, netřeba ho za každou cenu kombinovat, raději si vyberte větší a výraznější části. Fantazii se meze nekladou.

Čistota linií a jednoduchá síla bílé, která prostor doslova rozzáří, si zaslouží vyniknout. Doplňky na stěnu bychom je zabili. Zajímavosti v květináči jsou proto dobrou volbou. Při výhledu do zelené zahrady a však netřeba zbytečně riskovat, že to překvítkujeme. Zajímavě tvarované větve jsou jiné, proto upoutají a doplní rostlinné okolí s náznakem umění. Někomu ulahodí, jinému možná naruší minimalistický dojem.

Moderní minimalismus založen na plastu, sklu, kovu a náznakovitém kontrastu černé a bílé. Na syrové dřevo ani nepomyslet? Právě naopak. Jeden správně použit dominantní kus zajistí, aby pravidelné tvary nepůsobily chladně, stroze, dokonce nudně. Získají jakousi dramatičnost. Právě díky vzájemnému kontrastu vynikne trendová jednoduchost i přírodní klasika. Praktickou funkčnost mají přitom společnou.

Další varianta funkčního využití krásy surového dřeva. Netřeba přidávat mnoho, stačí sklo. Stolek tvoří přechod, resp. spojnici mezi klasickým koženým sezením a modernějším zařízením prostoru. Takové doplňky se jednoduše neztratí v žádném interiéru.

Podívejte se, co to udělá, když se klasicky opracované dřevo doplňuje surovým. Rám je v této koupelně nositelem originality. Nebrání mu v tom ani nároky takového běžného užitkového předmětu, jakým je v dnešní době zrcadlo.

Nedokonalému opracování dřeva přijdou na chuť i milovníci výrazných barev a netradičních kombinací.

Pokud se rozhodnete vzdát se běžných funkčních poliček a stačí vám jejich náznaky zavánějící designérskou vychytávkou, zkuste to s naplaveným dřevem. Krb a televizor díky tomuto doplňku spolu jaksi více "komunikují", což v dobře sladěném interiéru rozhodně není na škodu.

I drsnost a přírodní "neotesanost" může určovat trendový charakter místnosti. Když tvrdý zálesácké styl správným způsobem okresem, bude ve vyhřáté koupelně působit fascinující. Přirozeně nepravidelná hrana kusu surového dřeva, moderní povrch umyvadla v barvě obyčejného plechu, masivní kovové doplňky či obklad působící dojmem starých desek – vše záměrně as mírou. Interiér plný dávné dramatičnosti je na světě!

Pokud máte chuť a trpělivost trochu se pohrát, můžete si vytvořit stěnu s pozoruhodnou dřevěnou plastikou či kombinovaný nábytek. Ti více líní či méně tvořivě zdatní to mohou nechat na profesionály. Výsledek, jak vidíte, opět potvrzuje, že přírodnímu šarmu surového dřeva nejvíce sedí čistota univerzální bílé.

Reklama