Chystáte se zkrášlit byt či dům?

0
9
Reklama

Zařizování nového bydlení nebo předělávání toho aktuálního. Vždy je dobré vědět, co je momentálně v trendu a jaké novinky v interiéru nesmí chybět. Pokud jsme i se svým bydlením spokojeni, není špatné mít přehled v trendech v bytovém designu.

Interiérových stylů je dnes nepočítaně. Každý má v sobě něco, čím zaujme. Stačí si jen vybrat ten správný. Je důležité, aby se nám ten vybraný opravdu líbil a cítili jsme se v takto zařízeném bytě dobře io několik let.

„Není třeba se dát ovlivnit trendy, v přítomnosti kterých se člověk necítí dobře, ale chce je mít, protože je to moderní. Je třeba si vybrat podle toho, co je člověku blízké, „upozorňuje interiérový architekt a designér Marek Opavský.

Pokud se nemůžete rozhodnout, v jakém stylu zařídit své bydlení, nezoufejte. Stále častěji se používá spojování a míchání různých prvků z odlišných stylů.

„Ve velké míře se rozmáhá jakýsi individualismus. Tvorba designérů a architektů má stále své opodstatnění, ale ve stále větší míře je ovlivňována názory klientů. Na základě toho se tvůrcům málokdy podaří zachovat ideu a styl v jejich čisté podstatě. Na druhou stranu je jejich dílo přizpůsobené potřebám klienta, „vysvětluje Opavský.

Velký návrat zažívají přírodní materiály. Lidé z měst se chtějí opět, alespoň částečně, přiblížit přírodě. „V době plné chemie, pesticidů a plastů se není čemu divit. V přírodním stylu převládají přírodní materiály, většinou v co nejpřirozenější podobě, „říká designér Martin Jabrocký.

Při plánování nového bydlení je také vhodné spojit se s interiérovým architektem. V čem vám může pomoci? Udělá například 3D vizualizaci interiéru, podle níž získáte přesnou představu, jak bude váš domov vypadat. Navrhne úložné prostory, barevné a materiálové řešení, pomůže vybrat nábytek a doplňky. Také umí poradit, jak využít prostor co nejefektivněji a může přijít s mnoha užitečnými nápady, které mohou daný prostor zlepšit.

Reklama