Čisté teplo z krbových vložek Romotop

0
14
Reklama

Společnost Romotop, významný výrobce krbových kamen a vložek, přichází letos opět s novinkami, které vás zaručeně zaujmou!

Bezkonkurenční cena a kvalita – Romotop Heat

Řada krbových vložek HEAT je horkou novinkou od firmy Romotop. Všechny modely splňují prakticky všechny požadavky, které běžný uživatel potřebuje k provozu dnešních moderních staveb. Mají přívod externího vzduchu (CPV), centrální regulaci jedním ovládacím prvkem, šamotové ohniště a litinový rošt, systém vedení spalin DOUBLE SPIN, rám dveří ze speciálního tuhého válcovaného profilu a postavitelné nožičky, které umožní jednoduše vyrovnat nerovnosti v konstrukci podlahy.

Jak již bylo zmíněno výše, řada Heat splňuje všechny požadavky na stavby dneška a je zaměřen především na objekty s nízkou potřebou tepelné energie na vytápění. U staveb s nižší schopností akumulovat teplo je vhodné teplovzdušné vložky Heat doplnit o akumulační sadu Mammoth, která prodlouží dobu sálání tepla ze stavby.

Regulovatelný tepelný výkon krbových vložek řady Heat začíná již od 2,5 kW za hodinu a má velmi vysokou účinnost – zhruba 84%.

Dynamic – krbové vložky z COR-TEN oceli

Po uvedení na trh již velmi dobře známé krbové vložky Dynamic 2G 44.55.01 a její sestry Dynamic B2G 44.55.01 přichází firma Romotop s variantami Dynamic 2G 44.55.13 a Dynamic B2G 44.55.13 se zadním přikládáním. Rozdíl mezi označením 01 a 13 spočívá v hloubce ohniska, kde označení 13 znamená, že krbová vložka je užší a má velmi nízký jmenovitý výkon.

Jelikož se firma Romotop snaží zákazníkovi vždy nabídnout maximální možnost výběru v segmentu krbových vložek, přichází s novinkami Dynamic 2G 66.50.01 a Dynamic 2G 66.50.13. Obě varianty mají i možnost zadního přikládání. Tyto modely jsou situovány na šířku, proto nabízejí zákazníkovi možnost přiložit déle polena. Výše uvedené modely jsou určeny hlavně pro nízkoenergetické domy, jelikož hodnota tepelného výkonu začíná již na hranici 2,5 kW a účinnost se pohybuje kolem 85%.

Akumulační prstence Mammoth

Jsou unikátní nejen složením použité speciální akumulační hmoty dosahující vynikající hodnotu měrné hmotnosti až 4,2 kg / dm3, ale i svým masivním vnitřním litinovým jádrem, které ve tvaru šroubovice doslova vysává zbytkové teplo obsažené ve spalinách a pak je rychle dopravuje do vnějších vrstev akumulační hmoty tak, aby bylo naakumulované teplo rychle připravené na topení. Váha jednoho prstence je 38 kg, což tvoří při doporučeném množství 6 až 8 prstenců celkovou váhu 228 až 304 kg. Tím zákazník dosáhne opravdu mamutí akumulaci.

Devizou celého systému Mammoth je snadná a rychlá montáž, minimální nárok na prostor a suché napojení přímo na hrdlo krbové vložky.

Reklama