Co říká o podzimním období feng šuej?

0
27
Reklama

Připraveni na podzimní úklid? Podle feng šuej ale jde o mnohem víc.

Vyřešte všechny problémy a poupratujte

Pokud chápeme podzim jako přípravu na zimu, neboť takové myšlení je také v souladu s feng-šuej, měli bychom udělat následující: uklidit. Toto úklid se týká všeho – našich životů, naší mysli, našich vztahů, našeho domova, ba i naší zahrady. Zbavte se všeho, co nepotřebujete, aby vás to během dlouhých zimních měsíců netížilo.

Takže stejně, jako je třeba i jarní úklid, abyste uvolnili prostor nových životním energiím, je dobré uskutečnit i úklid podzimní. Pokud doma skladujete množství věcí, které už dávno nepotřebujete nebo je nevyužijete, je nejlepší období se jich zbavit.

Chápejte to tak, že řád ve vašem prostoru, čili ve vašem domově, odráží i pořádek ve vaší mysli a životě. A platí to i opačně, čili pokud máte nepořádek v mysli, máte ho i doma a také ve svém životě. Energie čchi musí mít totiž dostatek prostoru, aby mohla volně proudit a tím vám i vašemu domovu přinášet životní sílu.

Období kovu

Podzim je obdobím, ke kterému podle feng-šuej přísluší kov. Aby na nás nedopadl celou svou váhou, která může způsobit zejména onemocnění plic, měli byste ve vašem domě či bytě zařídit následující, a to vyvarovat se suchého vzduchu.

Stejně negativně na vás v tomto období bude ovlivňovat i znečištěný vzduch prosáklý různými negativními pachy, z nichž nejhorší je snad pach cigaretový. Ne že by nám neškodil i jindy, ale na podzim si před ním dejte dvojnásobný pozor, protože vaše plíce jsou v tomto období náchylnější k onemocnění.

Proto často a vydatně větrejte, mějte okno otevřené, kdykoli to bude možné, pravda pokud nebydlíte někde na rušné ulici, kde každých deset sekund přejde tisíc aut. V ideálním případě byste si měli pořídit i zvlhčovač vzduchu, což je tak či tak v topné sezóně dobrý nápad.

Na závěr má pro vás feng-šuej jednu dobrou radu: vychutnávejte si krásu podzimní přírody a vyvarujte se stresu. No to nakonec platí stále.

Reklama