Zkombinujte správně typy rostlin a získejte nespoutané podzimní záhony

0
134
Reklama

Dodejte šmrnc okrasným záhonem a vpusťte do zahrady kouzlo přírody. Není to nic složitého. Celé tajemství je ukryto v kombinování správných druhů trav a kvetoucích trvalek. Přesvědčte se!

Trvalky, které kvetou na konci sezóny, si můžete pořídit i na poslední chvíli. Většinou je prodávají v plném květu, a tak na barevný efekt nemusíte dlouho čekat. Stačí pro ně nalézt v záhoně vhodné místo, vysadit a už si jen užívat jejich krásu.

Podzimní trvalky nejlépe vyniknou vysazeny do volných skupin. Pokud chcete docílit dokonalý efekt, použijte z jednoho druhu alespoň tři rostliny. Výsadba musí být vzdušná, aby jedny rostliny nezatienili druhé, ale zároveň dostatečně hustá, aby působila kompaktně. Důležité je vyšší vysadit dozadu a níže na okraj záhonu. No a samozřejmě nezapomeňte na okrasné trávy různého vzrůstu. Ty nesmí v moderních výsadbách chybět, neboť dokonale podtrhují krásu kvetoucích rostlin.

Které druhy?

Kromě rostlin, které jsou použity v těchto návrzích, doporučujeme jemnou krásku – sasanku (Anemone hupehensis) . Obvykle kvete od srpna do listopadu. V závislosti na odrůdě má květy bílé, růžové nebo fialové barvy. Je to poměrně vysoká rostlina, proto je vhodná do zadních partií záhonu a na mírně zastíněné místa.

Oměj Aconitum carmiachaelii ) v minulosti nechyběla v žádné venkovské zahradě, dnes se s ní setkáváme méně často. Modré květy se objevují od začátku do konce podzimu. Vyžaduje polostinné místo, hodí se do pozadí záhonů v přírodním stylu.

Reklama