Designové prvky v kombinaci s pestrobarevnými odstíny

0
1
Reklama

Designové prvky ruku v ruce s pestrobarevnými odstíny z celého světa.

Švýcarskou společnost Laufen ani z Itálie pocházející značku Kartell netřeba dlouho představovat. Jejich průnik, který má na svědomí především designérské duo Ludovica a Roberto Palombovi, však rozšířil obzory oběma. Italská kreativita, vkus a luxusní glamour v kombinaci se švýcarskou precizností, spolehlivostí a technickou inovativností přinesly na trh produkt s charakterem obou. Tři roky trvalo, než čistota keramiky našla společnou řeč s lehkostí transparentního plastu. Zaslouženým ovocem je však neopakovatelná kolekce koupelnových produktů včetně nábytku, svítidel a doplňků, které se vzájemně doplňují, lze je kterýmkoliv směrem rozšiřovat a obměňovat. Kolekce Kartell by Laufen vynechává tradiční barvy, staví na barevné světelné efekty, lehkost, eleganci a perspektivní využití i mimo koupelny.
Od soumraku do úsvitu. Zlaté slunce v podobě kulatého polykarbonátového zrcadla o průměru 780 mm je doplněno svítidly ze stejného materiálu. Vybrat si lze z délek 300, 600 a 900 mm. Keramické umyvadlo vyrobené z patentované keramiky SaphirKeramik se vyznačuje subtilními hranami, vysokou pevností a podtrhuje minimalistický design iv posledním detailu, jakým je například odtok ve skryté drážce.

Mandarinka. Šťavnatý ovocný optimismus vyzařuje snad nejvýraznější a nejčastěji se opakující barva z celé kolekce. Její klíčové postavení je plně zastoupeny především na nábytku a doplňcích. Hravost v tomto případě drží při zemi přísně ortogonální geometrie keramiky a nábytku, aby se zachoval charakter celé kolekce.

Ludovica Serafini a Roberto Palomba studovali architekturu na univerzitě v Římě. V roce 1996 založili společnost Serafini Associati (ps + a) sídlící v Miláně. Na projektech pracují jako rovnocenní partneři, což do každého výsledku, ať už jde o stavbu, nebo produkt, vnáší rovnováhu designu a názorů. Stojí za několika kolekcemi pro Laufen.

Reklama