Dodejte starým parketám nový vzhled

0
26
Reklama

Nic nedodá interiéru domáckejší atmosféru jako klasické dřevěné parkety. Ne nadarmo jsou oblíbené už dlouhá desetiletí.

Tento prvek interiéru nejen skvěle vypadá, ale má i řadu dalších výhod pro které jsou parkety stále v popředí. Vždyť proč byste si měli dát na podlahu něco umělé, když můžete vsadit na klasiku v podobě dřeva?

Dlouhá životnost

Parkety jsou výjimečné i svojí životností. Ačkoliv se může zdát, že používáním se ničí, při správném ošetřování si zachovají svou krásu opravdu dlouho. Pokud se vám však zdá, že vaše parkety jsou již zanedbané a jejich krása se jaksi vytratila, nemusíte hned měnit podlahu.

Dřevěné parkety se totiž dají zachránit iv zdánlivě nemožných situacích. Díky správnému přístupu a ošetření parket, může i vaše podlaha vypadat opět jako nová bez výměny podlahové krytiny. Různé služby pro podlahy od zmíněné společnosti oceníte i tehdy, pokud jste právě koupili starší dům se zanedbanými podlahami.

Postup práce

Pokud se tedy rozhodnete pro záchranu vaší staré podlahy, odborníci si ji nejprve pořádně prohlédnou a zhodnotí, co je třeba udělat. Obvykle je nutné broušení parket , které se dá udělat i bezprašnou technikou. Potom následuje zatmelení případných poškození a nakonec aplikace laku. Stačí jen těchto pár úkonů a vaše podlaha se může změnit k nepoznání.

Pokud tedy právě stojíte před rozhodnutím či podlahu vyměníte nebo zrenovujete, tak si zvažte všechna pro a proti, abyste se rozhodli správně. Přestože vidina čistě nové podlahy může být lákavá, může se vám stát, že nová podlaha vám nevydrží tak dlouho jako by vám vydržela starší podlaha po kvalitní renovaci.

Reklama