Domácí videotelefon

0
12
Reklama

Jste sami doma, když vás v noci překvapí nečekaná návštěva. Někoho netrpělivě očekáváte, ale musíte odejít. Jak se na tyto běžné situace připravit? Odpovědi mají jedno společné – domácí videotelefon.

Doma se chce každý cítit bezpečně. Tomu umí dnes významně pomoci domácí videotelefon, díky kterému dobře vidíte, kdo vás chce nebo chtěl navštívit nebo kdo se právě pohybuje kolem vašeho domu. Vhodně zareagovat vám pomůže Videotelefon Somfy V600 Pro s kvalitní sedmipalcovou barevnou obrazovkou. Díky ní můžete před podomním prodejcem snadno předstírat, že nejste doma, zda rychle přivolat policii, pokud se kolem vašeho domu pohybuje podezřelý člověk nebo rovnou skupina lidí. V žádném případě se vám s videotelefonem nestane, že do domu pustíte někoho neznámého. Venkovní část videotelefonu Somfy V600 Pro navíc obsahuje přisvětlovací LED diody a snímač otisků prstů, takže svou bezpečnostní funkci plní dokonale.

Tento domácí videotelefon však pomůže i v příjemných situacích. Do své paměti ví totiž vložit obrázky návštěvníků, které si můžete po příchodu přehlédnout, takže se dozvíte, kdo vás chtěl například neohlášeně, ale příjemně překvapit. Díky této funkci "zmeškaných návštěv", kterých si videotelefon umí zapamatovat až 400, jste informováni o každém návštěvníkovi. Kvalitu obrazu můžete navíc zvýšit připojením monitoru a důležité je, samozřejmě, nastavení úhlu kamery.

Videotelefon, který ovládá i rolety

A nejde jen o bezpečnost, takto vybavený videotelefon znamená pro uživatele i značné pohodlí. Snímač otisků prstů umožňuje jednoduše (a zároveň bezpečně) ovládat bránu a elektrický zámek na brance. Interiérová část videotelefonu pak díky integrovanému vysílači umožňuje ovládat až pět výrobků nebo skupinu zařízení – například žaluzie, rolety, střešní okna či osvětlení. Díky jednomu videotelefonu tak můžete jednoduše, bezpečně a pohodlně ovládat téměř celou domácnost.

Nejlepším společníkem kvalitního videotelefonu jsou, samozřejmě, kvalitní vchodové dveře, které by měly dům chránit nejen před zloději, ale i před požárem nebo hlukem. "V případě hliníkových dveří Lomax Aktiv jsou standardem tříbodové zámky s automatickým uzamykáním, skrytý snímač zabezpečovacího systému, kování s překrytím proti provrtání včetně možnosti rozšíření o biometrické zabezpečení. K dispozici jsou také kódové klávesnice a bluetooth ovládání. To vše je skryté uvnitř dveří, "vysvětlil Bohuslav Bartůněk ze společnosti Lomax, která nabízí vchodové dveře z hliníkových profilů.

Reklama