Domek na kolech

0
190
Reklama

Myslíte si, že máte maličké bydlení a při každém přesouvání nábytku máte pocit, že centimetry jen ubývají a ubývají? Přesvědčíme vás o tom, že s prostorem se často dá čarovat!

Tento domek na kolech dostal jméno „Freedom“, což znamená volnost nebo svoboda, což při bydlení na rozloze 28 m 2 zní jako vtip. Kouzelný, dřevem obložený dům však přesvědčí mnoha, že čarovat se dá i s centimetry, které jste před tím neviděli.

Design tohoto malého hnízdečka vytvořil tým šikovných architektů v americké Alabamě. Zapracovali na tom, aby i takový na první pohled malý prostor obsahoval vše, co v útulném domově zkrátka nesmí chybět. Dokonce je navržen jako loft, čili má dvě patra. V přízemí je společenská zóna, kde je obývací místnost s rozkládací sedačkou, pracovním koutkem a plně vybavenou kuchyní a koupelnou a na patře se nachází privátní zóna – ložnice.

Vnitřní stěny domku jsou obloženy bílými látkami a na podlahách a stropě je kontrastně využito tmavé dřevo. Bílý interiér opticky otevírá prostor, který je využit do posledního centimetru a úložný prostor se nachází i tam, kde byste to vůbec nečekali (například v schodech). Cyklámenové odstíny v zařízení domu tvoří už jen trendovou tečku.

Současná tržní cena tohoto přívěsu je v plném zařízení stanovena na 57 000 dolarů, což je stále méně než průměrná cena garsonky v našem hlavním městě.

Reklama