Dopřejte si přímořskou atmosféru ve vlastní koupelně

0
12
Reklama

Barvami moře jsou všechny odstíny zelené, modré, tyrkysová, ale i bílá, jako příbojem zpěněná mořská hladina. Jako doplňkovou můžete použít neutrální béžovou, šedou evokující písek, kameny, skály.

Chladné odstíny modré a zelené jsou barvy uvolnění, uklidnění, vyzývají snít is otevřenýma očima. Ve světlém odstínu jsou tyto barvy elegantní až reprezentativní a opticky zvětšují prostor, což prospěje především malým koupelnovým prostorem.

Základ je obklad

Vhodnou kombinací barev a velikostí obkladu od mozaiky až po prvky rozměrů XXL si můžete vykouzlit působivé variace na stěnách i podlaze. Díky své odolnosti vůči vodě se v koupelně využívají s oblibou plasty. Ve barevnosti vynikají, proto není problém sehnat y nich doplňky právě v odstínech, které se vám hodí. Vodě odolá i kvalitní povrchová úprava koupelnového nábytku z materiálů na bázi dřeva. Mnozí výrobci vám umyvadlovou skříňku, zda mobilní kontejner dodají v požadované barvě. Ať už to bude modrá v jakémkoliv odstínu, zelená, tyrkysová, velmi to však nepřehánějte, i zde platí – méně je někdy více.

Doplňky

Ať už v barvách vodního živlu, s motivy mořských vln nebo s námořnickými motivy najdete dávkovače tekutého mýdla, pohárky na zubní kartáčky či různé dózy. Stejně však poslouží i jednobarevné ze skla nebo plastu. Nezapomeňte na doladění textiliemi, protože ve velké míře dokáží ovlivnit celkovou atmosféru. Ručníky, koupelnové podložky by měly ladit se zvoleným stylem. Odpočinek a relax ve obnovené koupelně dýchající mořem umocní i aroma lampa z keramiky v podobě majáku. Výběr vůně už ponecháme na vás.

s-chutou-mora-3

 

Reklama