Mix stylů – kombinujte starožitné s moderním

0
24
Reklama

Jistě, chce to odvahu i jistou dávku designové rebelie. Ale! Výsledek bude jedinečný. Stačí jediné, kombinovat starý sekretář po prababičce s právě vyfukování skleněnou vázou od kámošky. Tak směle do toho!

Pokud si myslíte, že starožitnosti v moderním bydlení nemají co hledat, jste na velkém omylu. Právě staleté kusy nábytku, porcelán, krystalový lustr či skleněná váza, co prožila obě světové války, totiž dodají vašemu jinak modernímu interiéru punc jedinečnosti a osobitosti.

Starožitnosti jsou zárukou precizní práce a poctivých materiálů. Nemluvě o tom, že jejich hodnota, nejen ta materiální vyjádřená v eurech, ale hlavně ta emoční, jako přidaná hodnota dědictví po prarodičích, je často závratná až nevyčíslitelná. Mít tedy takový kousek u sebe doma je rozhodně tím, co váš byt, dům nebo chalupu promění na stylové místo.

Moderní prostory obvykle působí velmi chladně až sterilně. Díky starožitnému nábytku nebo doplňkem jej velmi snadno přetvoříte. Zachová si sice svůj moderny ráz, ale s dávkou tepla a útulnosti.

Pokud máte ve sklepě například staré křeslo po dědovi, nebraňte se nově ho očalounit látkou, jejíž barva a vzor zapadnou do vašeho nového hnízdečka jako ulité. Rozhodně se rázem stane dominantou místnosti. Stejně dobře vám může posloužit staré čelo postele, porcelánový čajník s otlučeným ouškem, který má za sebou svůj příběh, set skleněných pohárů, vázy, stoly, lampy a lustry, ale i stříbrné příbory či zašlé zrcadlo.

Pokud se líbí vám, naslouchejte vnitřnímu hlasu a vytvořte si u sebe doma svůj vlastní styl.

mix-stylov-6

Reklama