Dřevo a bílá barva

0
17
Reklama

Minimalistický interiér, ve kterém převládá převážně bílá barva v kombinaci se dřevem, si získává stále více fanoušků. Nazývá se severský nebo nordický interiér. Dokáže být surový, ale i dekorativní.

Přírodnímu šarmu dřeva nejvíce sedí čistota univerzální bílé. Takový interiér využívá hru světla a kontrastů. S minimalistickým bílým prostorem si dřevo rozumí ve všech svých formách. Leštěné dřevo mu dodá luxusní nádech a nedbale opracované kusy zase rustikální, domáckou pohodu. Krásný přírodní prvek v interiéru vytvoří i syrové a nerafinované dřevo. Naplavené kusy můžete povýšit na kousky umění.

Hřejivý dojem s doplňky

Kombinace dřeva a bílé barvy sice bude vypadat krásně a elegantně v jedné místnosti, ale zvolit ji do celého bytu už nemusí působit stejně, může vypadat fádní a okouká se. Proto se nebojte kombinovat dřevo s barvami, ideální je vždy jedna základní a jedna doplňková. Důležité jsou i doplňky, bez nich by tento styl ztrácel svou útulnost a domácí atmosféru. Využívají se různé pletené deky, koberce, svícny, množství obrazů, dekorací a jiné.

Pokud vám tento styl v nadčasové bílé a v čistém severském stylu učaroval, prostudujte si v červencovém pěkné bydlení, jak jej uplatnila mladá majitelka při rekonstrukci svého bytu.

biela-a-drevo-3

Reklama