Dřevohliníková okna

0
17
Reklama

Dřevohliníková okna jsou jednoznačnou volbou, pokud chce jejich majitel ušetřit energie a interiér obohatit o přírodní materiály. Mají však i další výhody.

Kombinací dřeva a hliníku vzniká profil s dlouhou životností a minimální náročností na údržbu. Dřevo je charakteristické svými příznivými fyzikálními a mechanickými vlastnostmi, díky nimž jsou dřevohliníková okna doporučené architekty i na nízkoenergetické a pasivní domy. Tyto parametry splňuje například profil ALU 1083 PASIV od společnosti Mirador.

Zatímco dřevěný profil z interiérové strany přispívá ke zdravé mikroklimatu domu, hliníkový profil z vnější strany poskytuje oknu dokonalou ochranu. Hliníková vrstva chrání okno proti povětrnostním vlivům, mechanickému poškození a zaručuje minimální náročnost na údržbu a ošetřování. Výhodu z hlediska údržby má i dřevěná část okna – jelikož se jedná o antistatický materiál, odpuzuje usazování prachu.

Dřevohliníková profil umožňuje zmenšit obvodový rám okenní konstrukce, čímž vznikne větší prosklená plocha. Ta vede k získávání pasivních solárních zisků a současně přispívá k designovému řešení interiéru.

aktuality_102016

 

Reklama