Druhy krbů a krbových kamen

0
272
Reklama

Na našem trhu je velmi velká nabídka druhů, stylů a designů, co se týče krbů, krbových kamen nebo kamen.

Je velmi důležité abyste věděli jaký je mezi těmito zařízeními rozdíl, pokud si je chcete pořídit do své domácnosti. V tomto článku se dozvíte jaké druhy jsou k dispozici a jaký je mezi nimi rozdíl.

K dispozici jsou krby klasické nebo rohové, které se obkládají kamenem, cihlami nebo jinými dekoračními prvky, které krby zdobí. Pro náročnější klienty, kteří mají specifické požadavky na svůj krb, jsou k dispozici krbová kamna či krby na objednávku, kde je celá záležitost řešena individuálně. Krbová kamna se zas více hodí do parních lázní. Tato kamna mohou obohatit ještě troubou na pečení, což ocení jistě každá hospodyňka v kuchyni doma nebo na chalupě. K dispozici jsou i klasické kuchyňské kamna s troubou na pečení, které se v minulosti používaly v domácnostech ale i na zámcích.

Krby se liší od krbových kamen tím, že ve stěně je zabudována krbová vložka, která je obložena různými druhy materiálu. Krbová kamna na rozdíl od krbu stojí v místnosti samostatně a jsou napojeny na komín kouřovodem.

Doufejme, že tento článek vás pomohl zasvětit do oboru krbů a krbových kamen a bude pro vás snazší vybrat si do vašeho domu či bytu tu správnou variantu, aby váš domov byl co nejpříjemnější.

Reklama