Spojování zdánlivě nesourodých stylů, prvků, barev, tvarů či materiálů je typické pro eklektické interiéry. Eklekticismus je velkou výzvou a interiér, který je zařízen v tomto stylu a zároveň je estetický a funkční, je skutečným klenotem. Proto je tento způsob vnímání krásy a její interpretace do reality výsadou těch nejlepších. Jedním z nich je i ukrajinský designér Sergej Makhno, který vytvořil svůj Dům Idejí.
Způsob, jakým je byt zařízený, v sobě spojuje mnoho různých aspektů – najdeme zde širokou škálu designové tvorby – od starožitného nábytku přes typickou ukrajinskou keramiku, legendární židle Phillipa Starcka až po industriální prvky v koupelně či extravagantní skleněné variace.
Interiér dýchá příběhy, historií a pocity, které má hra různých tvarů, materiálů a barev vyvolávat. Apartmán je jakousi galerií všeho, co designér považuje za hodnotné a hodné obdivu a denního užívání. Vzhledem k tomu, že vlastníkem příbytku je samotný designér a jeho manželka Vlada Makhno, je prostor určitým ponorem do duše a vnímání estetiky z pohledu jeho tvůrce.
V ložnici se nachází stůl, který v svých designérských začátcích vytvořil Makhno. Připomíná mu soutěž nábytkového designu, ve které získal ocenění. Postel s názvem "Vytynianka" z leštěné oceli je jeho dílem, které vytvořil během uplynulého roku pro svou osobní výstavu. Její fotky byly publikovány v nejčtenějších ukrajinských magazínech o architektuře a designu. Vedle ní na výstavě zazářily i designérovou kolekce keramiky, židle "sinusoida", vázy "Invariants" vytvořené ze skla, betonu a dřeva, "Book table" a objemné lampy s názvem "Jaro". Tyto předměty v současnosti našli svůj domov právě v eklektickém Domě Idejí. Designérovou lustry "Bubenchiki" (v překladu Rolničky) jsou nejvýraznějším originálním prvkem v jinak minimalistické industriální kuchyni. Visí nad kovovým jídelním stolem a dokonale dotvářejí atmosféru uměním prolezlého interiéru. Kreativní přístup autor a zároveň majitel zvolil i při zařizování koupelen. Umyvadla jsou vytvořeny z masivních průmyslových potrubí. Podle hesla, kterým se řídí designér – nápady musí ožít. Interiér předtím využívali jako dílnu, čili několik měsíců před jeho redesignem právě na tomto místě vznikaly geniální nápady skupiny zanícených architektů a designérů pod vedením Sergeje Makhna. Prostor byl tedy odjakživa "osídlený idejemi".
Sergej Makhno je designér, architekt, CEO a zakladatel studia. Jeho kariéra však nebyla od počátku směřována do oblasti designu a architektury. Původně působil jako Kyokushin karate trenér, přestože už od rané mládí měl zájem o design. Později si jeho vášeň našla cestu a stal se profesionálním nábytkovým designérům. Vystudoval Kyjevskou Univerzitu Stavebnictví a Architektury a Akademii designu. Makhno Workshop založil v roce 2003.