Exteriérová dlažba

0
8
Reklama

Zpevněné plochy kolem domu či na terase jsou neustále pod drobnohledem a vyžadují kvalitní provedení. Při jejich výběru buďte nároční, stanovte si své požadavky a důsledně se jejich přidržujte. Nabídka je v současnosti opravdu pestrá a vybere si opravdu každý.

Široké možnosti zpevněných ploch

Zpevněné plochy, tedy zámkové dlažby, desky a jiné, v současnosti nabízejí široké možnosti. Při výběru hrají důležitou roli nejen vlastnosti materiálu, ale rozhodují i ​​jeho tvar a barevnost. Díky pestré nabídce tvarů, barevných provedení, povrchových úprav a různých způsobů kladení si můžete vytvořit chodník, příjezdovou cestu zda terasu přesně podle svých potřeb a preferencí. Jeden druh dlažby zpravidla kombinuje různé formáty a často i několik tvary, díky čemuž chodník získá opravdu zajímavý a jedinečný design. Třeba však myslet na to, že zpevněné plochy, vytvářející různé vzory a navíc ve výraznějších barvách, jsou poměrně výrazné. Při výběru se tedy vždy řiďte i celkovým vzhledem domu či pozemku – s domem mohou harmonizovat i jemně kontrastovat. Takové plochy jsou zpravidla řešením dlouhá léta a ostřejší kontrast by vás mohl poměrně rychle omrzet. Při výběru určitě sáhněte po modelech, které jsou mrazuvzdorné, protiskluzové, barevně stálé a v případě, že mají tvořit příjezdovou cestu nebo parkovací stání, i dostatečně mechanicky odolné.

Se vzhledem kamene. Novinkou v portfoliu společnosti PRESBETON® je betonová dlažba Fiore, která věrně imituje přírodní kámen. Její charakteristickým znakem je nepravidelný tvar a falešné spáry, které se spolu s těmi skutečnými zasypou spárovací směsí. Je vhodná na chodníky i příjezdové cesty. Jednotlivé dlažební prvky jsou impregnovány proti znečištění a pronikání vody.

V nabídce naleznete různé druhy zámkové dlažby a desek se speciálními povrchovými úpravami, které zamezují poškození posypovými solemi, znečištění či tvorbě výkvětů.

Podlaha na terasu

Venkovní terasy jsou dnes oblíbenou součástí našich domovů, kam se život rodiny přenáší v období od začátku jara až do podzimních dnů. Kromě výběru zařizovacích prvků, jakými jsou venkovní nábytek či osvětlení, je však mimořádně důležitý výběr zpevněných ploch, resp. podlahové krytiny. Oblíbenou volbou jsou například exotické dřeviny, případně i různé jejich imitace. Mimořádně populární jsou nadále betonové zámkové dlažby a zahradní desky. V nabídce jsou balíčky, ve kterých najdete platně vytvářející určitý tvar – do takto vytvořeného čtverce nebo kruhu můžete například umístit základní sezení. Na zbylé zpevněné plochy můžete použít dlažbu v příbuzné barevnosti, čímž docílíte zajímavý efekt. Novinkou je použití vinylových podlah, které dosud nacházely uplatnění pouze v interiéru. Zvládají teploty od -25 ° do 70 ° C, jsou odolné proti plísním i deformacím a komfortní při chůzi naboso.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat výběru podlahy v případě, že součástí terasy je i bazén a materiál tedy bude neustále v kontaktu s vodou.

Reklama