Fototapety fandí prostoru

0
7
Reklama

Fotografie přinášejí do interiéru více než jen příjemné vzpomínky. Ve velkých formátech se opticky pohrají s jeho měrkou.

Pokročilé digitální technologie poskytly fotografiím mnohem širší prostor než jen rámeček na nočním stolku. Ve vysokém rozlišení se pěkně předvedou i ve velikosti na plnou výšku stěny. Pamatujete se ještě na první papírové fototapety, které byly k dispozici pouze v několika motivech? Dnešní nabídka je nekonečná.

Vedle možnosti vybrat si z více než tří set tisíc profesionálních fotografií si můžete dát vyhotovit originální fototapetu na míru iz vlastní fotografie. Abyste byli s výsledkem spokojeni, musí mít při rozměru, který si plánujete dát vyhotovit, rozlišení minimálně 300 dpi.

 Motiv je důležitý

Dokáže přidat interiéru punc elegance nebo i vizuálně zvětšit místnost. Před výběrem konkrétního záběru je praktické dát si udělat jednoduchou vizualizaci, jak bude působit v konkrétním místě vaší domácnosti. Někdy se představy o finálním efektu při pohledu na fotografii výrazně liší od dosažené reality. Pokud ji chcete umístit na zeď, před kterou je situován nábytek, prověřte si, která část motivu bude překryta a zda je jejich celková kompozice vyvážená.

Trendem se stala zejména černobílá fotografie, která působí uměleckým dojmem.Dokonale padne modernímu stylu. Výhoda její neutrálních tónů je, že se hodí k jakékoliv barevnosti v interiéru. Zajímavé jsou i fotky s hlubokou perspektivou, které lákají vejít do rozlehlého prostoru v místě, kde předtím byla jen plochá stěna.

Oblibu si proto získali průhledy přes mosty, silnice, úzké uličky či výhledy na světové metropole, kde je efekt pocitového zvětšení nejvýraznější. Pozor si dejte na motivy v nadživotní či makro velikosti. Na někoho může taková velká změna měřítka oproti realitě působit tísnivě.

V skle i na nábytku

Další výdobytek nových technologií digitálního tisku je integrace fotografického motivu do skla. Grafická fólie spolu s bezpečnostní se umístí pod speciální sklo nebo mezi dvě skleněné tabule a zataví se. Zajímavé je, že si můžete zvolit i míru průhlednosti, od zcela čirého podkladu až po mléčný či bílý. Využití takzvaného grafoskla je opravdu široké. Poslouží jako originální zástěna, podsvícená dekorační stěna, dělící příčka, dveře nebo výplň nábytkových dvířek. Taková fotografie se tak rychle nezničí, odolá vodě, teplu i oděru.

Pěkně pohromadě

Menší fotografie osaďte do rámů a uspořádejte do zajímavé kompozice. Trendem je různorodost, proto vsaďte na rámy odlišných tvarů a stylů. Barvy však neprekombinujte. Do pestrých rámů volte černobílé fotografie.

Rada

Pokud se rozhodnete pro velkoplošnou fototapetu s hlubokou perspektivou do malého pokoje, všímejte si kvalitu a rozlišení tisku. Jelikož se na ni budete dívat zblízka, neměla by být zrnitá ani v detailu.

333463-original1-hv5l1

 

Reklama