Hliníkové žaluzie jako praktický, stylový a funkční doplněk domu

0
8
Reklama

Dokonale zapadnou do designu tohoto moderního rodinného domu v Torontu, ba co víc, ony ho úžasně dotvářejí. Řeč je o velkoplošných žaluziích.

Profesionálové z Paul Raff Studia navrhli pro mladou čtyřčlennou rodinu tento 404 metrů čtverečních velký dům. Majitelé se teprve nedávno přestěhovali z Evropy do Toronta, kde odstartovali další etapu svého života. A to rovnou v novém domě. Moderní stavba stojí na úzkém pozemku v rezidenční čtvrti a unikátní fasáda je pokryta zpracovaným čedičem. Efektním, ale zároveň velmi funkčním prvkem jsou hliníkové žaluzie.

Jejich vysoce leštěný povrch odráží slunečního paprsky, čímž zajišťuje příjemné klima uvnitř nemovitosti. Interiér je zařízený ve smyslu otevřené koncepce, kde je samozřejmě prostor pro zábavu v rodinném kruhu, ale is přáteli.

Hned po vstupu hlavním vchodem se vám naskytne pohled, jehož linie sahá od hlavního vchodu přes celý dům až do zahrady za ním. Moderní skandinávský styl kuchyně propojené s jídelnou a obývákem je úžasný i díky dvojité výšce stropu. Navzdory žaluziím je prostor zaplaven přirozeným světlem.

Pracovna je vybavena vestavěnými policemi z masivního dřeva navrženými speciálně pro tento prostor. S výjimkou vápencové dlažby v kuchyni jsou jinak všechny podlahy v domě pokryty přírodním masivním dřevem, díky čemuž už na první pohled vzbuzuje v celém prostoru čistý a teplý dojem. Bílá a velmi neutrála paleta barev dodává interiéru svěží a moderní vzhled. Ten je zachován v ložnicích domácích, hosty i koupelnách na patře. Jednoduše radost dívat …

Reklama