Hotelový pokoj jako plovoucí kapsle

0
2
Reklama

Toto není sci-fi – na jednom z japonských ostrovů se nachází tematický park, na který se dostanete v plovoucím hotelovém pokoji.

Zní to neuvěřitelně: na ostrově Sasebo nedaleko Nagasaki se nachází holandský tematický park Huis Ten Bosch. Ne náhodou se jmenuje přesně jako rezidence nizozemské královské rodiny v Haagu. V tomto tematickém parku totiž najdete přesné kopie starých holandských budov. Návštěvníci tam najdou repliky hotelů, restaurací, divadel, muzeí a samozřejmě i větrných mlýnů.

Holandský tematický park na japonském ostrově je vskutku originální způsob, jakým si Japonsko připomíná nizozemsko-japonskou obchodní spolupráci. Ta se začala v roce 1609, kdy holandští obchodníci otevřeli v Hirado první obchodní přístav.

Plovoucí kapsle, které slouží na převoz  návštěvníků zábavního parku, mají dvě patra. Do každé kapsle se vejdou až čtyři lidé. Návštěvníci parku se večer ubytují na pevnině a ráno se probudí na ostrově – a to za cenu 260 – 350 dolarů za noc.

Investoři se tak snaží povzbudit návštěvnost parku. Podobně, jak to udělali už před dvěma lety vybudováním plně robotického Henna hotelu. V něm mají celý servis na starosti roboti.

Reklama