Moderní spotřebiče minimalizují přípravu jídel

0
13
Reklama

Nejnovější vestavné spotřebiče díky inteligentním technologiím hlídají přípravu pokrmů a pomáhají uvařit chutné a zdravé jídlo.

Současné trouby překvapí nejen tichým zavíráním a maximální bezpečností. Vyznačují se velkým vnitřním objemem a najednou lze péct různé pokrmy až na pěti úrovních, aniž by se vůně a chutě míchali. U některých modelů lze nastavit až tři různé typy ohřevu, teploty a délky trvání v jednom pečení. Tuto pomoc ocení i zkušenější kuchaři při přípravě jídel, jakými jsou chléb či lasagne, které vyžadují změnu teploty během pečení.

Technologický vývoj postupuje i při mikrovlnných troubách. V současnosti nabízejí takové možnosti, o kterých se starším modelem ani nesnilo. Dokáží vařit, péct či dokonce grilovat. Změny při používání mikrovlnných trub nastaly ve více oblastech. Především v zdravějším přístupu k přípravě jídla díky inverterové technologii, a tím ik lepší chuti samotného jídla. „Pokročilá technologie zajišťuje konstantní teplotu, možnost nastavit výkon již od 90 W a rovnoměrnou distribuci mikrovln po celém objemu trouby. Díky tomu bude vaše jídlo rovnoměrně rozmražené nebo zahřáté. Kromě mikrovln tito pomocníci umožňují také vaření v kombinaci s grilem a horkým vzduchem. Vestavná mikrovlnná trouba se tak může také použít jako klasická trouba, „vysvětluje Jana Neuszerová ze společnosti Gorenje. Její slova potvrzuje i vzhled současných mikrovlnných trub, které osvědčení výrobci navrhují tak, aby odpovídaly designu ostatních vestavěných kuchyňských spotřebičů.

Indukční desky si okamžitě získaly své příznivce, protože nabízejí nejbezpečnější a nejrychlejší způsob vaření. I v tomto směru se však technologie posouvá vpřed. Senzory umístěné na poklici hrnců dokáží sledovat teplotu vody nebo mléka a automaticky regulovat jejich ohřívání. Díky tomu z hrnců už nic nevykypí. To oceníte při přípravě těstovin, polévek či omáček. Dokonce vám moderní indukční varné desky pomohou připravit steak přesně tak, jak ho máte rádi. Všichni, co rádi vaří ve velkém, ocení speciální funkci, která umožňuje propojit prostor indukční varné desky do jednoho celku.

Reklama