Ideální koupelna

0
48
Reklama

Dokonalá hygienická místnost má být pohodlná, praktická, poutavá a propracovaná. Podívejte se, jak vypadá koupelna, která splňuje všechny čtyři atributy.

Pohodlná

Základem při vzniku koupelny byl komfort při hygieně obohacen relaxem, avšak za podmínky účinně využívaného prostoru. V jedné místnosti se tak ocitl sprchový kout standardní velikosti pro rychlou očistu a vana poskytující uvolnění po náročných pracovních dnech. Její rozměry, čisté linie a armatura umístěna za hranicemi vany dopřejí majitelům komfortní společný koupel. Rychlé nastavení požadované teploty vody při koupání i sprchování zajistí termostatické podomítkové baterie. K pokojnému zvládnutí ranního náporu více členů domácnosti na koupelnu současně, přispívá velkorysé dvojumyvadlo. Podlahové vytápění se postará o teplý dotek nohou s podlahou.

Praktická

Při výběru zařízení byla prioritou praktická stránka. Zavěšený nábytek a toaleta, minimalistické tvary sanitárních prvků a armatur, snadno udržovatelné povrchy se speciálními úpravami, hladké linie skříněk bez úchytek. To vše zjednodušuje a zkracuje čas na očistu koupelny. Pomocnou ruku podává i bezespárý obkladový materiál a uzavřené skříňky místo otevřených polic. Praktická nejen z hlediska údržby je plochá sprchová vanička zapuštěná v úrovni podlahy. Její hlavní devizu, bezbariérovou komunikaci ocení domácí zejména ve starším věku.

Poutavá

Měla upoutat na první pohled, ale zároveň být nadčasová. S rafinovaně namixování kombinací zlatého dekoru, mozaiky a přírodního velkoformátového gresu se to návrhářce Lube Matějková podařilo. Nepodcenila ani sílu světla. Světelnou atmosféru podtrhla stropním podsvícením nad vanou, které vytváří na lesklém obkladu efektní odrazy.

Propracovaná

Majitelé věděli, že skvělý návrh lze v reálu zkazit špatně zvládnutými detaily a nekvalitně odvedenouprací . Poslední podmínka tak zněla: Propracovaná do detailů.Podařilo se: Předem zhotovený kladečský plán, nika a obezdění vany vypočítané na centimetr přesně, každé hraně určená podoba. Zatímco na rohu obezdění vany je kvůli mozaice použita lišta, na rozích niky se setkávají obklady s esteticky zkosenými okraji pod 45 ° úhlem. Nenápadným, ale velkým pomocníkem je odskok obezdění vany, který umožní lepší přístup k armatuře i vzdálené části vany a obkladu při jejich údržbě.

189826-top_foto1-gl1fr

Reklama