Ideální řešení pro dřevostavby

0
13
Reklama

Dřevostavby jsou dnes považovány za jedinečnou kombinaci architektury, designu, energetické úspornosti a moderní stavební technologie. Proto jsou stále oblíbenější a vyhledávanější.

Moderní dřevostavby přinášejí ve srovnání s tradičními zděnými stavbami mnohé výhody. Jsou ekonomicky výhodné a jejich výstavba je velmi rychlá. Mají vynikající tepelně-technické vlastnosti, a tedy výrazně uspoří energii na vytápění. Jejich výstavba je suchá a proto je možné předat je okamžitě do užívání. Poskytují větší vnitřní prostor a mají vyšší variabilitu. Jsou architektonicky zajímavé a mají moderní vzhled. Při jejich výstavbě se používají certifikované, zdravotně nezávadné a ekologické materiály.

Podstatou sendvičové montované dřevostavby je skeletová konstrukce z dřevěných sloupků vyplněna tepelnou a akustickou izolací, opláštěná konstrukčními deskami. Tyto desky musí mít takové pevnostní charakteristiky, které zajistí rámovou tuhost konstrukce, dostatečně odolný povrch proti nárazům, možnost kotvení zařizovacích předmětů. V neposlední řadě musí zajistit odolnost nosné konstrukce před požárem při jejím zatížení. Ze systémů Rigips splňuje výše zmíněné vlastnosti konstrukční deska RigiStabil .

Dřevo a sádra se k sobě hodí: dřevo a desky na bázi sádry tvoří přirozenou kombinaci stavebních materiálů. Oba materiály totiž patří k přírodním produktům, zajišťují vysoké ekologické a hygienické parametry staveb a zajišťují komfortní interiérovou klima.

Univerzálnost: Sádrokartonová deska RigiStabil je vhodná pro příčky, předstěny, podhledy a opláštění podkroví. Pevnost a nosnost desky byla prověřena zkušebními metodami v akreditovaných zkušebnách. Tvrdost povrchu desky předurčuje její použití na místech se zvýšeným rizikem nárazu a poškození povrchu.

Unese víc, než si myslíte:  V některých místnostech potřebujeme chránit stěny proti nárazům. Někde zase potřebujeme umístit na zeď těžké předměty – kuchyňské skříňky, poličky, televizor. Možnost kotvení těžkých předmětů je jedním z hlavních požadavků při výrobě desek RigiStabil. Je určena na věšení těžších předmětů – spolehlivě unese předměty až do 80 kg na 1 kotvu (např. Kuchyňskou závěsnou linku, skříňky apod.). Je spolehlivá pro použití do nosných i nenosných konstrukcí v dřevostavbách. 

Deska RigiStabil je vhodná pro použití i v prostorách se zvýšenou vlhkostí as požadavky na požární odolnost konstrukce.Realizátoři i investoři ocení nižší hmotnost desky a také ekonomickou výhodnost.

Je určena na věšení těžších předmětů – spolehlivě unese předměty až do 80 kg na 1 kotvu (např. Kuchyňskou závěsnou linku, skříňky apod.). Je spolehlivá pro použití do nosných i nenosných konstrukcí v dřevostavbách. 

Reklama