Inspirace ze světa tapet

0
12
Reklama

Chybí vašemu interiéru jiskra? Nasajte inspiraci ze světa tapet. Z přírodních motivů, neobvyklých ornamentů, veselých barev a střídmé geometrie si určitě vyberete.

Cílem všech bytových trendů je cítit se dobře a mezi nimi se tapety stávají hitem.Momentálně se využívají na ozvláštnění jednotlivých částí bytu, stěn nebo se používají místo obrazů, případně jako optický prvek na oddělení dvou prostorů.

Módní příchutě

Největší mezinárodní veletrh tapet a bytového textilu Heimtex ukázal směry, jakými se tapety vyvíjejí. Pomineme klasické motivy v tradičních  barvách, které zde vždy byly a budou, módní zůstávají geometrické vzory. Geometrie je však hravější a sofistikovanější. Z přírodních motivů přetrvávají květy, listy, větvičky a zejména ptačí říše. Novinkou jsou rozlité dezény, přechody a jemné odstupňování barev, jakoby vytvořené akvarelové technikou.

Zemitá harmonie

Zářivé barvy a vzory s květinovým potiskem, pestrobarevné shluky květin či romantické mozaiky budou to pravé pro nekonvenční interiér. No ne všude fungují, zvláště v moderním interiéru s nimi zacházejte jako se zrnkem soli, aby nevyznělo kýčovitě. V jakémkoliv interiéru nic nezkazíte tapetami s výraznými nebo jen schematicky naznačenými konturami přírodních prvků a s různými odlesky.

Ať už je to struktura stromové kůry nebo měkkého mechu, jejich zemité barvy a jemný vzor vytvářejí harmonický, teplý vzhled a nabízejí mnoho možností k podání té správné atmosféry. Grafické tapety s podélnými pruhy, plynulými liniemi, překrývajícími se trojúhelníky a čtverci opticky dokáží dát prostoru nový rozměr. Pokud je plánujete do ložnice, dobře to zvažte, časem mohou být únavné.

Vlies a vinyl

Nejen mezi vzory, ale i mezi materiály můžete vybírat. Velmi praktické, omyvatelné, otěruvzdorné, prodyšné a tvarově i barevně stále jsou vliesové tapety. Stejné výhody jako vlies má vinyl, navíc je odolný proti poškrábání a částečně izoluje tepelně i akusticky. Ozvláštnit vám pomůže také kuchyni a koupelnu. Najdete i papírové tapety, které jsou sice nejlevnější, ale dlouho nevydrží.

tapety-lavmi

Reklama