Recyklovaný design – kousky, které překvapí i v moderním interiéru

0
19
Reklama

Hledáte do interiéru i nějaký designový prvek? Namísto drahých kousků od světoznámých designérů sáhněte po recyklovaném originále.

Často se dnes recykluje staré dřevo, strašné trámy, fošny ale i použité palety. Kresba po napadení červotočem a originální patina je to, co se cení. Pozor však, dřevo musí výrobce zbavit červotočů a povrch upravit tak, aby neměl třísky.

Ze dřeva, kovu i skla

V nabídce jsou dřevěné stěnové obklady, stolečky, stolky, čela postelí. Oblíbené jsou i dřevěné lodní nebo válečné kufry. Zajímavé originály najdete vyrobeny i ze starého železa. Použít se dají kování z vínových sudů, ozubená kola či velké pilové listy.Designově působí i svítidla ze starých lahví vína.

Kam se hodí

Jako originální kousek se neztratí v moderním interiéru, kam vnesou duši. Stačí však, pokud zvolíte jeden výrazný prvek, například desku jídelního stolu či nevšední lampu.Více kousků, nebo i obklad se dá použít ve vintage interiéru. Líbí se vám industriální styl? Ten na něm může být doslova založen. Platí však, že při výběru byste se do takového originálu měli přímo zamilovat a později ho s citem umístit. Pokud však ve vás tyto prvky vyvolávají rozpačité až nepříjemné pocity, obloukem se jim vyhněte.

mb-18671-851x568

 

 

Reklama