Interiérové barvy

0
5
Reklama

Interiérové barvy aktuální pro tuto sezónu. Jsou mezi nimi i vaše oblíbené?

Nejen módní mola, ale i interiéry mají svou vyvolenou barevnou paletu na ten-který rok. Neznamená to automaticky, že nyní rychle třeba vyměnit starou pohovku za novou. I doplňky je přece svět interiéru živý.

Osvěžující mandarinka

Pokud si váš interiér žádá oživení, dopřejte mu ho ve šťavnaté a energické oranžové. Patří mezi horkou čtyřku současné sezóny spolu s marsalou a ledovou jahodou. Stačí ji použít na klíčový nábytkový kus, například sedačku, koberec či neobvyklou lampu.

Zemitá vínová

Oficiálně se tomuto odstínu říká marsala – podle vína, které se produkuje na Sicílii ve stejnojmenném městě. Ani s jejím dávkováním v interiéru to však nepřežeňte stejně jako s vínem, aby vás nerozbolela hlava. Zlatou střední cestou jsou doplňky v tomto odstínu.

Hořčičné pole

Do moderního interiéru se doslova ptá energií nabitá žlutá. Zda jí věnujete pár skříněk v kuchyni, nebo celou stěnu v obýváku, vnese do prostoru neopakovatelnou sluneční veselost, zářivost a osvěžení. Pokud si nevíte poradit například s ponurou předsíní, vyzkoušejte tento odstín. Při vstupu do vašeho bytu chtě nechtě ucítíte jakousi nezatíženou vřelost.

Mandlová neutralita

Pokud patříte mezi typy, které se potřebují po příchodu domů odseknout od technologicky přesyceného světa, přírodní odstíny a materiály jsou základem pro vytvoření vaše "tiché zóny". Navíc, neutrální tuny v kombinaci s bílou prostor rozjasní, ale neochladí ho, ponechají mu útulnost. Pokud by bylo neutrality příliš, lehce ji "rozrušíte" například vzory na polštářích či koberci.

Mentolová zelená

Lístky máty se používají na dozdobení zákusků na talíři. Stačí jí opravdu málo, aby vynikla chuť chodu. Totéž platí i pro váš příbytek, aby nevypadal jako cesta na ARO. Vyberte si jeden kus nábytku v tomto odstínu. A nemusí mít ani výsostné postavení ve vašem interiéru, o pozornost se postará sám. Na trhu je dostatek doplňků vhodných do venkovského i moderně laděného prostoru.

Moře modré

Stejně jako voda, i odstíny modré, které se s vodou jaksi podvědomě propojují, dokáží vnést do interiéru klid a harmonickou atmosféru. Díky relaxačnímu účinku jsou vhodné zejména do ložnice. V kombinaci s béžovou sluší například i obývacím pokoji. Jistou dramatičnost docílíte vmícháním tmavěmodré do bledších odstínů modré.

Elegantní šedá

Je známo, že neutrální barevné odstíny dokáží z prostoru vytěžit maximum, alespoň co se týká optické kamufláže. Šedá je nadčasová, víceúčelová. Pokud chcete více elegance, nechte její tóny koketovat s tlumenou zelenou či chladivou modrou. Nevtíravá důstojnost a ležérnost.

Reklama