Izolace starší střechy

0
7
Reklama

Klempíř radí: Jak posílit izolaci starší střechy?

V současnosti jsou lidé výrazně nakloněni ekologickému chování a šetření, což se odráží ve všech sférách naší společnosti. I naše domy budou muset od roku 2016 splňovat přísné tepelnětechnické normy, z nichž část platí již dnes.

Střecha domu je místem, přes které během zimy uniká z domácnosti nejvíce tepla av létě naopak dochází k přehřívání. V 90. letech minulého století běžně stačilo na zateplení střechy 14 cm minerální vlny. Od roku 2016 však budou normy vyžadovat tepelnou mezikrokevního izolaci z minerální vlny v tloušťce 36 až 40 cm, což je z uživatelského hlediska poměrně nepraktické řešení. Dnes však máme k dispozici mnohem účinnější materiály na bázi polyizokyanurátu (PIR), které dosahují hodnoty součinitele tepelné vodivosti na úrovni λ = 0,022. V praxi to znamená, že 22 cm silná vrstva PIR desky má stejnou účinnost jako 40 cm minerální vlny.

Bramac Therm

Bramac Therm Kompakt je řešením, které je určeno k dodatečné zateplení stávajících střech s původní mezikrokevního izolací. Výhodou je zateplení bez zásahu do interiéru, což jistě ocení všichni s obyvatelným podkrovím. Therm se navíc montuje bez dodatečných vrstev pod krokvemi, takže z podkroví neubude žádný prostor. Zlepšení izolačních vlastností pocítíte během letních, ale i zimních měsíců. V létě bude Therm sloužit jako zábrana proti přehřívání, teplotu v podkroví sníží z nesnesitelných 30 na 26 ° C bez použití klimatizace. Naopak v zimě zabrání tepelným ztrátám, čímž ušetříte na topení. Přidejte se i vy ke stále rostoucí skupině spokojených zákazníků, kteří poznali výhody tohoto řešení.

Finanční dotace Bramac

Pokud se rozhodnete pro koupi systému Bramac Therm zároveň s koupí nové krytiny Bramac, můžete získat nízkoenergetickou dotaci ve výši 4 až 5% z hodnoty celé střechy, maximálně až do výše 1 800 €. Při Bramac Therm-e tak ušetříte dvakrát. Poprvé při zvýhodněné koupi a podruhé při úspoře energie díky zlepšeným tepelněizolačním vlastnostem.

Reklama