Smartphone jako klíč k tepelné pohodě v domě či bytě

0
4
Reklama

Věděli jste, že pouze pár kliknutí na smartphone může zajistit příjemné teplo ve vašem domě či bytě – ať už jste kdekoli? Nejnovější totiž nemusíte topení kontrolovat ani nastavovat jen u vás doma, v obytné nebo technické místnosti. Vytápění si naladíte pohodlně i z práce či z opačného konce světa. Rychle, jednoduše, komfortně a velmi stylově.

Praktickou a designovou novinku, kterou je smart regulátor Netatmo, přináší značka topných zařízení Protherm. "Díky nejmodernějším technologiím chceme vnést do domácností na Slovensku větší tepelný komfort a pohodlí. Členové domácnosti si po novém mohou teplo domova nastavit na dálku prakticky odkudkoliv, "potvrdil Ing. Jan Petrák, produktový manažer značky Protherm.

Design světového jména

Ovládání vytápění pomocí smartphonu je na dosah pro ty domácnosti na Slovensku, které vlastní topná zařízení značky Protherm. Nový smart regulátor Netatmo řídí vytápění díky dálkovému ovládání přes WiFi připojení. "Aplikace pro řízení pokojového termostatu Netatmo je kompatibilní se systémy iOS, Android i Windows Phone v smartphonech a tabletech. Zákazníci si díky ní mohou svůj kotel kdykoliv na dálku vypnout, zapnout, zvýšit nebo snížit teplotu vytápění, přičemž stačí jen připojení na internet, "vysvětlil J. Petrák. Vzhled aplikace a pokojového modulu Netatmo vytvořil jeden z nejznámějších designérů světa, charismatický Francouz Philippe Starck. Regulátor má díky tomu unikátní minimalistický design. Možná si ho i barevně přizpůsobit, na výběr je pět barevných provedení. Je inteligentní a vytváří program vytápění na základě zvyklostí členy domácnosti.

Díky odpovědím na pět jednoduchých vstupních otázek, si sám vytvoří základní program vytápění, který je možné dodatečně upravit. Zároveň si v domácnosti můžete nastavit i tři požadované teploty na řízení vytápění. K dispozici je teplota komfortní, noční a ekonomická, a také nastavitelné intervaly topení podle toho, jak zvyknete doma fungovat. Regulátor je adaptabilní, čili podporuje funkci učení se a po čase umí nastavit teplotu sám podle chování členů domácnosti.

Šetří energii a životní prostředí

Regulace s termostatem Netatmo se v konečném důsledku odrazí na celkové energetické bilanci domu či bytu, i na finančních nákladech na energie. "Domácnosti tak mohou snížit náklady na energii až o čtvrtinu. Vytápění totiž budou využívat pouze v době, kdy ho skutečně potřebují. Životní prostředí zároveň šetří snížením emisí, "dodal Petrák. Každý měsíc díky aplikaci dostanete i přehledné informace o spotřebě energie na vytápění. Výsledkem je nejlepší možný tepelný komfort v bytě či domě. Regulátor se zvykne instalovat spolu s novým kotlem, osvědčený je však i při rekonstrukcích a výměně starších regulátorů.

Smart regulátor Netatmo vytváří program vytápění s kotli značky Protherm na základě zvyklostí uživatele.

Reklama