Jak funguje centrální vysavač

0
6
Reklama

Zapomeňte na věčnou válku s příliš krátký kabelem či na neustálé únavné přenášení klasického vysavače. Centrální vysavač je ideálním řešením nejen v novostavbách.

Princip fungování

Všechen prach a alergeny jsou nasávány hadicí v čištěné místnosti a vedeny potrubním rozvodem k sací jednotce, která je umístěna mimo obytných prostor. Tam se vzduch přefiltruje a následně vyfoukne mimo dům. Uživatel tak má 100-procentní jistotu, že se mu žádný prach nevrátí zpět do místnosti.

Instalace ve dvou fázích

1. V rámci hrubé stavby ještě před omítkami a uzavřením podlah instalujte všechny potřebné rozvody.

2. Po omítkách a malování, když už jsou hotové podlahy, umístěte vysávací zásuvky, připravte štěrbinovou zásuvku pod kuchyňskou linku, osaďte a připojte agregát.

plusy
+ Při vysávání se nevíří prach, protože všechny nečistoty vyúsťují mimo interiéru
+ Ideální pro alergiky
+ Snadná manipulace – konec natahování se s běžným vysavačem, díky dlouhé hadici se bez problémů můžete pohybovat po celém domě či bytě
+ Nehlučný a výkonný
+ Nenáročný na údržbu – sběrná nádoba nebo sáček (v závislosti na typu) se vyprazdňuje dva nebo třikrát do roka

mínusy
– Vyšší celková investice
– Při přestavbě hotového domu je nezbytný zásah do jeho konstrukce

Centrální vysavač včetně instalace, příslušenství a ostatních doplňkových služeb si můžete pořídit v částce od přibližně 1 200 €. Výrobci vám obvykle zdarma vypracují cenovou nabídku, ve které zohlední vaše potřeby a požadavky (velikost objektu, sací výkon a podobně).

Centrální vysavač Duovac Sensa je vhodný do bytů a rodinných domů s plochou do 350 m2. Jeho výhodou je velký sací výkon, minimální hlučnost a velký objem nádoby (25,7 l) z broušeného hliníku, která podporuje cyklónový efekt a disponuje samočisticím filtrem, 627 €, Newag.

HUSKY flex představuje tichý jednomotorový agregát na suché vysávání. Je vhodný do menších rodinných domů a prostor s plochou do 500 m2. Agregát disponuje velkoplošným pracím filtrem s účinností 97,5%, záruka 5 let, Cevys.

Reklama