Jak navrhnout dětský pokoj, který „poroste“ s dětmi

0
10
Reklama

Navrhnout pokoj, který "poroste" spolu s dětmi a bude několik let zvládat jejich měnící se potřeby, není jednoduchý úkol. Tento měsíc nabízí její řešení studio Muurame.

Problém čtenářky
chtěla bych vás poprosit o pomoc při zařizování dětského pokoje (přikládám půdorys). Máme dva chlapce (1 a 3 roky) a chtěli bychom jim zařídit dětský pokoj, která by byla funkční v tomto dětském, ale i ve školním období. Potřebujeme úložný prostor (na věci, hračky a později i školní potřeby) a bezpečný nábytek, který jim dobře poslouží i později. Přemýšleli jsme nad palandou, která by se časem dala rozložit na dvě samostatné postele.

Profi řešení

Designéři ze studia Muurame rozdělili pokoj na tři zóny s odlišnými funkcemi. Na spaní a odpočinek slouží nízká celočalouněná plocha s více výškovými úrovněmi. Zabírá sice největší část místnosti, určitě však neubírá z prostoru na dětské hry, spíše naopak, rozšiřuje jeho možnosti. Zóna na učení s klasickým stolem as místem na odkládání školních potřeb a učebnic je umístěna tak, že propojuje osvětlenou část u okna se spací částí. I školkaři ji jistě využijí při kreslení a dalších aktivitách. Na odkládání je určena kompaktní vestavěná skříň – osvědčený způsob, jak vytvořit velké množství odkládacích prostorů, aniž místnost působila chaoticky a zneprůjezdnila. Všechny prvky jsou zároveň uzpůsobeny pro malé děti – ať už je to výškové členění skříně, nebo řešení bez ostrých rohů (celočalouněná postel s ochrannými plochami při všech stěnách, kompaktní skříň bez výčnělků). Samozřejmě, v dětském pokoji nemohou chybět ani prvky podporující dětskou kreativitu – magnetická tabule, silueta v obkladu či hravý koberec. Jsou originální a přitom decentní, takže nechávají místo na další barvy a tvary, které používání dětského pokoje s sebou přinese.

Reklama