Jak odstranit připečené zbytky v troubě

0
77
Reklama

Vyčištění trouby v kuchyni je často role jako za trest. Připečené zbytky, které jen těžko jdou dolů, navíc ztížený přístup, při kterém se nejednou musíme vykrucovat do podivných poloh zpravidla není úkol, na kterou bychom se mimořádně těšili.

Pokud vaše elektrická trouba v kuchyni nemá funkci pyrolýzy, čili automatického čištění velmi vysokou teplotou, máme pro vás domácí recept na čistící prostředek který vás nebude hodně stát.

Čistítko na troubu:
¼ šálku tekutého mýdla
½ šálku jedlé sody
¼ šálku peroxidu vodíku
1 PL octa
citronová kůra

Při čištění budete potřebovat gumové rukavice a houbu. I když jste čištění trouby vynechali delší dobu a trouba má řádně připečené fleky, začněte čištění tím, že ji vytřete hadrem a teplou vodou. Připečené části se alespoň trochu uvolní a zároveň se vytřete jemný prach v troubě, čili bude méně vytírání později.

Smíchejte uvedené přísady, aby se vytvořila jemná kašička. Citronová kůra nemá výrazný čistící účinek, přidejte si ji jen k tomu, aby byla práce voňavější. Ne každý totiž snese silný pach octa a peroxidu vodíku.

Kašička potřete vnitřek trouby a nechte asi hodinu odstát. Poté troubu důkladně povytierajte houbou namočenou v horké vodě – takové teplé, jakou snesete přes gumové rukavice.
Nakonec otřete do sucha papírovými ubrousky.

2828919

Reklama