Jak rozehřát obývák (i bez radiátoru)

0
4
Reklama

Světlo a barvy fungují v interiéru jako kouzelné hůlky. Někdy postačí obyčejné "abrakadabra", jindy o trochu rafinovanější "dexempšumpoplex" a váš domov se promění na hřejivě útulné hnízdečko. A venku ať se třeba i čerti žení!

DO BÍLÉHO INTERIÉRU se přímo říká něco barevné, oživující, což rozbije sněhovou jednolitost. Pokud si netroufáte na zelenou vitrínu, postačí i drobnost v podobě deky, rostliny či jiné dekorace.

Nasyťte obývákem odvážnou kombinací růžové a černé. Tato dvojka zhutní prostor a zároveň ho pozvedne. Něco ve stylu glamour. A samozřejmě, nezapomeňte na květiny …

V DOBRÝCH mandarinkách je svěží chuť smíchu, napsal Dušan Dušek v jedné své knížce. Rozesmějte tedy svůj interiér veselou barvou ovoce. A nemusí to být jen mandarinky.

Hitem JSOU METALICKÉ BARVY, vše, co se třpytí, má zelenou. A do zimního interiéru sednou zlaté a měděné odstíny jako ulité.

NEVYUŽITÉ VÁZY, staré skleničky ze zavařenin či jiné skleněné nádoby chytí druhý dech, jakmile jejich bříška naplníte čajovou svíčkou nebo obyčejnou žárovkou. Pokud nepatříte mezi vyznavače záclon, světlonošů umístěte na okenní parapet.

ŽÁROVKY V MÍSE budou vtipnou a zároveň účelnou dekorací. Nemusejí viset jen ze stropu nebo být schované pod cylindrem lampy. Na trhu jsou nejen mléčné, ale i různé barevné designové žárovky. Jsou sice o něco dražší, ale vzniklý světelný efekt vám investici bezpečně vrátí zpět.

Rozsvítit KAŽDÝ KOUTl. Neonové, cukrátkové či sýté barvy na svícnech (ale i na jiných doplňcích) si moderní interiér může dovolit. Abyste se neminuly požadovanému účinku, je lepší zůstat skromnější, co se množství týče.

Pohrajte si se světlem. Pokud vám nepostačí jedena lucernička, klidně je znásobte, nechť by se lišily tvary a materiály, ze kterých jsou vyrobeny. Výsledek bude o to hřejivější

PŘÍRODNÍ MATERIÁLY mají relaxační účinky. Ať už si zvolíte na nábytek a doplňky dřevo, španělský rákos, vodní hyacint, nebo bambus v kombinaci s neutrálními až s laděnými odstíny (pískový, světlehnědý, vanilkový a i.), ukojí potřebu uniknout od ruchu moderního světa. Příliš monotónně? "Frcnite" k nim něco v barvě divoké šípkové růže, jemnější povahy se mohou inspirovat odstíny modré a zelené.

Pohodlí nemusí být jen o velkých věcech. Jsou to zejména drobnosti, co dotvářejí atmosféru. Tak se zachumlejte do deky, uvelebte se v křesle, zapalte si svíčku a usrkávajte si z teplého čaje s medem .

Reklama