Jak správně dávkovat prací prostředek?

0
21
Reklama

Většina z nás dává do pračky nesprávné množství pracího prostředku. Z nedávných průzkumů dokonce vyplynulo, že při dávkování pochybí až 90% spotřebitelů. Nesprávné dávkování přitom zbytečně zatěžuje naši peněženku a životní prostředí nadbytečnou spotřebou vody, energie a pracího prostředku. Proto je třeba při dávkování zvážit několik faktorů.

Tvrdost vody výrazně ovlivňuje účinek pracích prostředků. Čím je voda tvrdší, tím více pracího prostředku potřebujeme. Na každém pracím prostředku najdete doporučené dávkování odstupňované podle tvrdosti vody.

Většina z nás rozlišuje pouze mezi plným nebo polovičním množstvím prádla v pračce. Každý kilogram se však počítá a zbytečně velké množství pracího prostředku zvyšuje i spotřebu elektřiny a vody. Nedostatek prostředku zase nezaručí uspokojivý výsledek při odstraňování skvrn. V neposlední řadě je třeba při dávkování pracího prostředku přihlédnout i na míru zašpinění prádla.

Chcete-li jednou a na vždy skoncovat s nesprávným dávkováním, máme pro vás řešení. Pračka Siemens iQ800 s inteligentním dávkováním udělá vše za vás.

Prostřednictvím citlivých senzorů na mililitr přesně sama nadávkuje správné množství pracího prostředku podle množství prádla, tvrdosti vody, typu textilií i míry zašpinění. Navíc je vybavena dvěma automatickými programy na jemné a na běžné praní a zásobníkem pracího prostředku, který stačí naplnit jednou a vystačí na 20 pracích cyklů. Pračku iQ800 díky tomu stačí pouze zapnout ao vše ostatní se postará sama, a to s profesionálními výsledky.

Reklama