Návrh svěžího a funkčního bytu pro mladý pár

0
2
Reklama

Někteří by si do svého bytu snesli i modré z nebe. V tomto případě se tam vlastně i ocitlo, takže pár, který tam bude bydlet, může být spokojen. Architekti navíc stáli nohama na zemi, takže vyřešili i praktické problémy …

Potrpí si na drobné doplňky a je příjemně hravý, ačkoli základní barevnost je jednoduchá. V dispozici nemělo smysl nic uzavírat, stačilo prakticky zónovat. Svěžest a funkčnost získali na svou stranu důležitý první dojem. Dřevo, šedá a bílá jsou zde všude. I v kuchyňském-společenské části. Bylo jich třeba probudit a výraznějším odstínem modré se to podařilo tak akorát. Chlad zůstal za dveřmi, při dřevěném dekoru neměl šanci. Modravá prostě pouze zazářila. Jednotvárnost si vzali na mušku i vzory. Hravá geometrie na kuchyňské zástěně zvedne náladu i tomu nejzachmuřenějšímu kuchaři Přidejte si přímky rozjeté na podlaze a různoběžky na židlích ze slavného rodu Eames. Záplava dobře schovaných zásuvek a vyvýšené pódium jsou dobře známým atraktivním řešením do malých otevřených prostorů. Zde se do mírně vyšších sfér schovali pracovna a postel. Také jsou vzorně vzorované a uznávají příjemně aktualizované retro. Mřížka na židlích či tapeta jsou jen zlomkem ze zajímavostí v tomto duchu, které zde najdete. Kreatívní skladování pokračuje při bylinkách, proužky se rozlezli po stěnách i koberci. Co se nevešlo dovnitř, hledejte na "balkoně". Stolek ve tvaru cívky si přímo říká vaši společnost a výborně si rozumí s lustrem. Větší oddělenost tohoto místa se projevuje iv podobě vlastního zvýrazňovače – modrou vytlačila jasná žlutá. Šedá však zůstala a dala jasně najevo, kam tento kout patří.

O detailech již byla řeč několikrát. Ani v prádelně se na ně nezapomnělo. Řekli byste, že ozdobou mohou být i beznadějně praktické "prádlové" ikony? A co říkáte teď …? Vidíte dobře, vzor je dokonce i na žehlicím prkně.

Na závěr jen pro úplnost dodáváme, že těchto pár vzorně zajímavých a modrých nápadů pro pár mají na svědomí v int2architecture.

Reklama