Jak zabránit stěhování hmyzu do domácnosti

0
59
Reklama

Chladnější počasí nenutí jen lidi, aby více času trávili v uzavřených prostorách. I zvířata si hledají skrýše, v nichž by mohly přečkat zimu. A mezi mistrů v okupovaném nových prostor patří hmyz.

Než vytáhnete těžké zbraně v podobě chemických přípravků na odpuzování nebo zabíjení hmyzu, vyzkoušejte těchto 6 jednoduchých kroků, jak zabráníte pronikání hmyzu do domácnosti.

1. Uklizený dvůr

Zní to banálně, ale připravte se na invazi hmyzu, pokud neudržujete bezprostřední prostor kolem domu bez spadaného listí, posečené trávy a uklizené terasy. Chodník zapadání listím možná vypadá romanticky ve filmu, ale v reálném životě poskytuje pavoukům a jinému hmyzu příležitost, jak se zdržovat co nejblíže k vyhřátému domu. A pokud se pořádně ochladí, hádejte, kam se půjde schovat?

2. Ucpané spáry

Praskliny v omítce, spáry v deskách dřevníku, špatně přiléhající dveře nebo okna … všechny nedostatky na fasádě domu, je třeba před zimou opravit nejen proto, abychom zbytečně nevyhazovali peníze za topení, ale také proto, abychom nedali příležitost hmyzu, jak se vetřít dovnitř.

3. Čisté okapy

Spadané listí, ale dokonce i vosí hnízda lze nalézt ve špatně udržovaných okapech. Jejich kontrola by měla být každoroční tradicí každého majitele rodinného domu.

4. Utěsněné potrubí

Hmyz miluje vlhko a tmu – o tom snad není pochyb. Bude se proto stěhovat nejen za teplem, ale i za vlhkém. Zvlhlé sklepy, špatně utěsněné potrubí .. to vše jsou pro hmyz jako pětihvězdičkové hotely. Zatímco přijde zima, je třeba je dát do pořádku.

5. Uložené dřevo

Všude, kde se topí dřevem, vzniká otázka, jak a kde jej uložit. Ideální z hlediska odpuzování hmyzu, je uložit dřevo trochu dál od domu a hlavně, pokud je to možné, uložit ho alespoň pár centimetrů nad zem. Například na dřevěném rámu.Tak se alespoň částečně zamezí vytvoření kolonií hmyzu mezi dřevěnými polínky.

6.Vytříděný papír

Rybenky či odborně Švehla obyčejná je maličký, nenápadný hmyz, který patří mezi „kosmopolitní“ druhy. To znamená, že miluje lidskou společnost, protože to znamená blízkost pochoutek jako papír, lepidlo, tapety, oblečení nebo mouka. Chcete-li se rybenky zbavit , je třeba začít s tím, že se zbavíte starého papíru v domácnosti. Mimochodem, vůně starého papíru prý náramně láká i štěnice. A to je docela dobrý důvod, proč vytřídit stohy starých časopisů nebo novin, však?

855659

 

Reklama