Interiérová barva s obsahem stříbra

0
223
Reklama

Napadlo vám, že i interiérová barva může mít vliv na klima v místnosti? Všechny barvy, které jsou určeny k natírání stěn obsahují těkavé látky a rozpouštědla. Některé jsou ředěné vodou, jiné jsou vysloveně jen na bázi rozpouštědel. Každá taková barva zatěžuje životní prostředí a prostor ve kterém je použita. Pokud jste alergik, běžné barvy vám doma nijak nevědí zlepšit vaši klima a dýchatelnost v daném prostoru. Spíše naopak. Uvolňováním rozpouštědel, i když v minimálním množství, prostor zatěžují.

Pokud jste slyšeli o pozitivních účincích stříbra, tak dobrou zprávou je, že stříbro se již několik let používá i v interiérových barvách. Tím, že má přirozené antibakteriální vlastnosti, jeho účinek je na zlepšení klimatu v pokojích reálné citelný. Německá společnost Bion GmbH vyrábí takové barvy s obsahem nano částic stříbra. Tyto barvy doslova pročišťují vzduch v místnosti a jsou výjimečně trvanlivé vůči napadání plísněmi, aniž by zatěžovaly ovzduší. Například barva Bion Nature díky tomu, že neobsahuje rozpouštědla je velmi vhodná pro alergiky a to zejména doma, kde trávíme nejvíce času, tedy v místnostech jako jsou dětské pokoje, kuchyně, obývacího pokoje, nebo ložnice.

Doma, v pokojích, kde je aplikována barva Biona Nature je reálné cítit lepší a čistší vzduch a dýchání v těchto prostorách je prokazatelně lepší. Interiérová barva Bion Nature je také díky přítomnému stříbru vysoce účinný a trvanlivý protiplísňový nátěr . Protože místo fungicidů obsahuje zmíněné nano částice stříbra, dokáže mít dlouhodobou účinnost proti plísni, a to několikanásobně delší než běžná protiplísňová barva. Přítomné stříbro je na úrovni velikosti molekul a tedy jeho velikost je menší než je velikost plísně nebo bakterie. Tím dokáže být vysoce efektivní vůči přítomným bakteriím, dochází ke zničení bakterie nebo plísně bezprostředně při kontaktu s natřenou stěnou.

Pokud máte doma plíseň v místnostech se zvýšenou vlhkostí, nebo přímo v dětském pokoji, či ložnici, neváhejte nad jejím použitím.Zvláště doporučuje do prostor, jakými jsou ložnice nebo dětské pokoje, nebo do prostor, kde trávíme spoustu času. Je tedy jedno jestli máte doma plíseň nebo ne. Barvu Bion Nature můžete použít preventivně jako protiplísňový nátěr před vznikem plísní, nebo jako ekologickou a nezávadnou barvu, která do prostředí, neuvolňuje žádné fungicidy nebo rozpouštědla a nezatěžuje životní prostředí ani prostor ve kterém je aplikována.

V případě, že na stěně, kde barvu chcete použít máte již plíseň, doporučujeme nejprve použít dezinfekční prostředek Steri Solan, který stávající plíseň zničí. Barva Bion Nature následně zaručí, aby se její výskyt už neopakoval a to i ve vlhkých prostorách.

2742919

Reklama