Jak zajistit zahradě dostatek vláhy i v letních měsících

0
6
Reklama

Blíží se nejteplejší měsíce roku a tehdy potřebuje zahrada vodu více, než jindy. Zalévat okrasné záhony, užitkové záhony, zda ovocné stromy můžeme starým dobrým způsobem – konví, nebo si dopřejeme komfort propracovaného vodního programu značky GARDENA.

GARDENA domácí vodní automat 4000 / 5E Comfort

Domácí vodní automat je základ zavlažování, je vlastně motor, který zajistí přísun vody a je celkem jedno, jestli budete čerpat vodu ze studny, nebo dešťovou vodu z rezervoáru. Kondenzátorový motor s tepelnou pojistkou je zcela bezúdržbový a díky gumovým patkám automat stojí pevně a pracuje téměř bez vibrací. Velkoobjemový filtr s jemnými oky chrání tlakové čerpadlo před nečistotami a pískem. Je to praktické, protože není nutný externí předfiltr. V případě nebezpečí mrazu lze domácí vodní automat jednoduše vyprázdnit přes vypouštěcí šroub. Kompaktní GARDENA domácí vodní automat 4000 / 5E Comfort má výkon 1.100 W, maximální čerpané množství 4.000 l / ha maximální tlak 4,5 bary. Je vybaven integrovaným řídicím ventilem, který zaručuje rychlé nasávání a díky ergonomicky tvarované rukojeti jej lze snadno přenášet. Čerpadlo má i program čerpání malých objemů vody, který umožňuje provoz pračky nebo kapátkových závlahových systémů. Navíc disponuje diagnostickou chyb, takže odhalí i takové malé poruchy, jako je kapající kohoutek, zda přetékající nádrž na WC. Pojistka chodu nasucho zase zabraňuje poškození čerpadla při poklesu vodní hladiny v nádrži, či studni.

GARDENA multifunkční sprcha Classic

S multifunkční sprchou Classic můžete měkkým paprskem zavlažovat květinové záhony, perličkovou zase rostliny v květináčích a devět bodový plný paprsek efektivně vyčistí vše v zahradě nebo kolem domu. Pokud budete zavlažovat déle, můžete si práci ulehčit a spouštěč zaaretovat. Měkký plastový kroužek chrání sprchovou hlavici před poškozením. Integrovaný filtr lze odejmout a vyčistit. Sprcha je vybavena i moderní technologií na ochranu před mrazem.

Original Gardena System

Hadicový systém od firmy Gardena zjednodušuje práci při zapojování hadic. Díky nejnovějším inovacím si již jednotlivé komponenty nespletete. Velkou pomůckou je totiž jejich barevné rozlišení od světlé barvy po tmavou. Při kohoutku jsou šroubení šedé barvy. Stejně jsou barevně odlišeny i rychlospojky a všechny komponenty, na které se má ještě něco napájet. Koncové prvky mají zase černou barvu. Takto spolehlivě zapojíte systém ve správném pořadí.

GARDENA šroubení 21 mm

GARDENA šroubení umožňuje bezpečné připojení zahradní hadice na vodovodní kohoutek. Manipulace je díky speciálnímu tvaru šroubení jednoduchá a pohodlná. Šroubení se dá připojit na vodovodní kohoutky se závitem 21 mm.

GARDENA rychlospojka 13 mm

GARDENA rychlospojka umožňuje rychlé a pohodlné připojení a odpojení hadice jednoduchým zatažením. Hadici takto snadno a pohodlně připojíte na vodovodní kohoutek. Díky měkkým plastovým úchopem s prohlubněmi se rychlospojka dobře a bezpečně drží, dokud gumový kroužek poskytuje výrobku dodatečnou ochranu.

Reklama