Jaká řetězová pila je ta pravá?

0
11
Reklama

Řetězovou pilu kupujeme kvůli výraznému zjednodušení a zkrácení práce se dřevem. Na začátku je však velmi důležité určení, na co vlastně budeme pilu využívat. Rozdíly mezi hobby a profesionálními pilami jsou totiž značné.

Do zahrady a kolem domu

Právě objem a síla motoru určují hlavní rozdíly mezi řetězovými pilami. Pily s menšími objemy motoru do 45 cm3, jsou vhodné pro příležitostné práce. Pily s nižšími výkony jsou určeny převážně na sezónní práce v zahradě nebo v lesních porostech kolem domu. Pokud potřebujete nařezat dřevo na zimu, taková motorová pila je přesně pro vás. Ideální na práci kolem domu jsou však i akumulátorové pily. Jejich plusem je mnohem nižší hlučnost, žádné přímé emise a ekologický chod.
U pil HUSQVARNA oceníte velmi pohodlné ovládání a inovativní technologie, které zvyšují komfort při práci. Systém LowVib efektivně tlumí vibrace, které se přenášejí na ruce. Motor X-Torq pracuje až o 20% nižší spotřebou paliva při snížení emisí až o 75%.

Do lesa na každý den

Pokud je řezání vaší každodenní prací, potřebujete řetězovou pilu bez kompromisů, ať už v oblasti výkonu, nebo ergonomie. Profesionální pily mají většinou objem motoru od 50 do 75 cm3 a jejich devizou je možnost pracovat dlouhodobě při vysokých výkonech motoru bez ohledu na vnější podmínky. Kromě výkonného motoru a ergonomických prvků jsou profesionální pily vybaveny inovativní systémy, např. AutoTuneTM pro optimální nastavení výkonu motoru nezávisle na kvalitě paliva, nadmořské výšky a venkovní teploty a RevBoostTM, který zajišťuje rychlou akceleraci při odvětvování stromů.

Reklama