Jako doma ovládat teplo a teplou vodu

0
9
Reklama

Aby kotel zabral minimum místa, ať instalace netrvá dlouho, aby vytápěl šetrně a připravil i teplou vodu …

To jsou nejčastější požadavky majitelů bytů a rodinných domů, kteří si vybírají nový kondenzační kotel, nebo mění starý za nový. A jaké jsou v současnosti možnosti?

1. Vyměňte starý kotel za nový

Pokud například v domácnosti vyměníte plynový kotel starý 20 let – za nový kondenzační – můžete ušetřit až 30% plynu. Tím se vám sníží provozní náklady na vytápění. Nové topné zařízení si můžete koupit už i přes internet, bez rizika nesprávného výběru a za zvýhodněnou cenu.

2. Vsaďte na ovládání přes smartphone

Pokud si ke kotli zvolíte vhodný smart regulátor, vytápění a přípravu teplé vody doma můžete zmenežovať velmi efektivně a komfortně i na dálku. A to přes aplikaci, smartphone nebo tablet – například se smart regulátorem MIGO (pro kotle značky Protherm). S ním můžete v domácnosti docílit více úspor, než s jiným regulátorem tohoto druhu. A to díky efektivnímu řízení systému přesně podle vašich zvyklostí a potřeb. Regulátor zároveň přehledně graficky vyhodnocuje spotřebu energie v domě či bytové jednotce, čímž získáte lepší přehled a šetření bude efektivnější. Smartphone využijete i později, pokud jde o servisní knihu topného zařízení. Mezi nejmodernější služby značky Protherm totiž patří úplně první online servisní kniha ke kotli.

3. Vyberte si řešení šité na míru

Jednoduchá výměna. Pokud do rodinného domu hledáte kotel s jednoduchou montáží, tou vynikají stacionární kondenzační kotle Medvěd Condens (energ. Třída A). Svou robustností a funkčními vlastnostmi připomínají litinové kotle. Vhodné jsou i do starších rodinných domů se systémy s velkým objemem topné vody. Nejčastěji se instalují do technické místnosti či do sklepa.

Praktické řešení. V klasických rodinných domech a v bytech se osvědčily i závěsné kotle, které nezaberou mnoho místa. Mezi taková zařízení patří kondenzační kotle Panther Condens . Se svým vysokým stupněm využití a osvědčenou technologií nerezového kondenzačního výměníku se zařazují k nejefektivnějším produktům na trhu.

Častá volba. Oblíbeným řešením jsou i závěsné kotle Gepard Condens. Přinášejí vysokou třídu energetické účinnosti A pro vytápění i přípravu teplé vody. Okamžitě dodají teplou vodu, ať už průtokovým způsobem nebo pomocí externího zásobníku (v závislosti na verzi kotle). Srdcem těchto kotlů je výměník tepla z odolné hliníkové slitiny inspirovaný automobilovým průmyslem. 

Kotle zároveň nabízejí takovou úroveň bezpečnosti, která je absolutně bezkonkurenční.

Reklama