Javor ohnivý najdete na březích řek

0
37
Reklama

Javor ohnivý byl pojmenován podle svého nádherného podzimního zbarvení listů, které mají ohnivočervené barvu. Je to keř nebo menší strom s řídkou korunou, který dorůstá do výšky šesti metrů.

Javor ohnivý (Acer ginnala)

Původ: . V domovině, kterou je Dálný východ, Japonsko, Korea a severovýchodní Čína, nejčastěji roste na březích řek.

Celkový vzhled: Listy jsou podlouhlé, většinou trojlaločnaté, přičemž střední lalok je výrazně delší. Jsou tmavozelené, lesklé a okraje listů jsou nepravidelně zoubkované. Na podzim mají karmínové barvu. Kvete koncem května nebo v červnu. Květy jsou uspořádány do lat, mají krémovou barvu a jsou voňavé. Borka je hladká, na starších exemplářích rozbrázděný. Letorosty jsou červenohnědé a nezralé plody jasně červené.

Pěstování: Tento druh je poměrně odolný proti suchu a je nenáročný na půdní podmínky. Upřednostňuje slunečné a teplé stanoviště. Je vhodný nejen do zahrad, ale i do veřejné zeleně.

Použití: Díky vysoké přizpůsobivosti můžete tento druh vysazovat i na svahy, dokonce i jižní s celodenním sluncem. Pokud tedy máte členitou zahradu na svahu, vyhraďte místo i pro červenolistou odrůdu tohoto krásného a nenáročného javoru ohnivého.

Tip: Odrůda ‚Durand DWAR‘ dorůstá výšky 1,5 metru a do šířky dvou metrů, ‚Flame‘ má na podzim červené listy i plody.

 

Reklama