Chybí vám v zahradě posezení? Inspirujte se!

0
47
Reklama

I když máte k dispozici jen malou zahrádku, pohodlné posezení ji přemění na příjemnou exteriérovou obývák. Zahrádka má rozměry 7x5m a nabízí příjemné posezení i množství chutných plodů.

Ideální pro grilmajstrov, kteří si rádi vyprodukována vlastní potraviny. Všude kolem „gauče“ najdeme chutné a zdravé plody. Záhony jsou rozmístěny tak, aby se k nim dalo pohodlně dostat.

V rohu zahrady je vytvořen kompostér, který jsme použili na pěstování dýně. Vyvýšené záhony jsme vytvořili z palet položených na sebe. Vznikly nám tři schůdky.

Palety je třeba vystlat textilií, aby se zemina nevyklopila. Z vrchních palet jsme odstranili několik desek kvůli zvětšení pěstitelské plochy. Zbývající desky chrání zeminu před vysušením a zabraňují růstu plevele.

Záhon lze vysadit i z boků. Do textilie uděláme díru a vysadíme rostlinku. Osvědčilo se například pěstování jahod. Proto jsme i my sáhli po jahodách na vertikálních částech záhonu.

V záhonech můžete pěstovat bylinky, rajčata, papriky, chilli, ale i tykve či meloun. V podstatě vše, co běžně pěstujete na záhonech. Vyzkoušíte?

Reklama