Komín vybírejte podle typu paliva

0
22
Reklama

Nevíte, jakým palivem budete v domě topit? Případně si chcete nechat možnosti široce otevřené a měnit palivo v závislosti na cenách? Pro vás je skvělým řešením univerzální komín. Můžete kdykoli změnit způsob vytápění i druh paliva.

Není komín jako komín

Každý způsob vytápění má svá specifika, čemuž je třeba přizpůsobit složení komína. Při výměně typu topného spotřebiče může nastat problém. Jednou z možností je dodatečně komín vyvložkovat a přizpůsobit změněným podmínkám. Svobodu při výběru druhu paliva vám dokáže poskytnout i dvouprůduchový komín. Tehdy využíváte jeden průduch na topení plynem a druhý na tuhá paliva. Nejlepší alternativou je však univerzální komín, který může být jedno i dvouprůduchový.

Co by měl splňovat?

Univerzální komín musí v rámci průduchu bezproblémově odvádět spaliny a zajistit přívod externího vzduchu. Důležitá je jeho tepelná odolnost. Spaliny při průchodu komínem mohou zkapalnět dříve než se dostanou ven, takže vložka nesmí být nasákavá. Chcete-li mít volnou ruku při výběru paliva, váš komín musí splňovat podmínku nejvyššího stupně korozivní odolnosti. Neméně důležitá je vysoká míra plynotěsnosti, proto se doporučuje, aby jednotlivé spoje byly řešeny formou hrdla.

Komín jako sendvič

Univerzální komín umožní využívat na topení tuhé, plynné i tekutá paliva. V praxi se můžete setkat s jedno, dvou i třívrstvými komíny. Třívrstvý komín je jako sendvič, sestává z komínové vložky, tepelně izolační vrstvy a obvodového pláště. Zárukou odolnosti vůči vlhkým podmínkám, které nastávají při vzniku kondenzátu je použití šamotových vložek. Velkou odolností vůči vysokým teplotám se vyznačují tenkostěnné izostatické vložky. Jako izolace se používá minerální vlna. Komíny, které jsou řešeny jako stavebnicové systémy mají velmi jednoduchou montáž.

I jako nerezový

Univerzální komín se vyrábí i jako nerezový. Tento typ komína můžete instalovat v exteriéru. Komín je třívrstvý, vnitřní vložku tvoří vysokojakostní ocel, izolace je z minerální vlny. Vnější plášť z vysokolesklé oceli je odolný vůči korozi, vodě i vlhkosti vzduchu či kyselinám a je ozdobou fasády. Jednotlivé díly jsou svařeny laserem a hrdlový spoj zaručuje snadnou montáž a těsnost.

2316680

Reklama